بوشهر زیبا و خاطره انگیز! چقدر تغییر کرده ای؟

دلنوشته ای از دکتر علی سوادکوهی برای بندر زیبای بوشهر و تغییراتی که به همت شهرداری بندر بوشهر در این شهر ایجاد شده است.

دکتر علی سوادکوهی:توفیقی بود تا در ایام نوروز چند روزی میهمان محبت های بی دریغ شما شهروندان بوشهری باشم. شهری که با خاطرات کودکی ام گره خورده است. شهری با کوچه هایی با صفا و مردمانی بی نهایت نجیب. شهری که با مدرسه سعادتش و بازیگوشی های کودکی و نوجوانی من حالا به خاطره ای دلپذیر تبدیل شده است. آخرین بار که به بوشهر آمده بودم سال ۹۰ بود. دعوت در همایشی که پیرامون سلامت و بهداشت و درمان برگزار شده بود. شهر در همان سال هم برایم زیبا بود، با همه ی محرومیت ها و بی توجهی ها. زیبا بود با ساحل آرامش، و مردمی که در تکاپوی زندگی و تلاش مثل همیشه شادی بخش و نشاط آور جلوه می کردند.

اما دیدار نوروز ۱۳۹۶ برایم لذت و حسی دیگر داشت. حسی که انگار به واسطه ی یک موفقیت و پیشرفت گریبانم را گرفته بود. این بار اما تغییرات بسیاری در شهر دیدم. از ساحل سازی های زیبا، و آلاچیق های با صفا که غروب دریا را چونان تابلویی سحرانگیز در منظر دیگران جلوه گر می کرد.


ساحل با پیاده راه هایش جان می داد برای قدم زدن ها و خاطره بازی های دوران جوانی. فضای سبز در شهر آنچنان  گسترش یافته بود که قابل تصور نبود. خیابان فرودگاه تا میدان انتظام  بی نهایت زیبا شده بود با درختان گرمسیری، و درختان موز آنچنان سایه گستر شده بود که انگار آدمی نه در بوشهر پای گذاشته است.


خیابان لیان که روزگاری زمخت ترین جلوه های بصری را به یدک کشیده شده بود، حالا به پیاده راهی تبدیل شده بود که حقیقتا زیبنده مردمان نجیب بوشهر بود. شهر به ناگهان تغییر یافته بود و این همه تغییر محسوس و ملموس به نظر می رسید.


شهری در نهایت پاکیزگی و نظافت غیر قابل تصور ...


حقیقتا بوشهر ۹۶ تا بوشهر ۹۰ رشد چشمگیری پیدا کرده است، و این همه کار و زیبایی در این شهر مرا بر آن داشت تا برای بوشهر خاطره انگیز این چند جمله بنویسم، و به عنوان فردی که سالهای کودکی و نوجوانی خود را در این شهر سپری کرده بودم، به شهردار این شهر که در این مدت کوتاه این همه فرصت خوب را برای مردم این شهر فراهم کرده است، و همه ی آنهایی که در این توسعه و زیبایی و پیشرفت همت گماشته اند، درود بفرستم، و از خداوند بزرگ برای بوشهر عزیزم و فرزندان بافرهنگش آرزوی موفقیت و پیشرفت داشته باشم.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.