مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بوشهر :

حل معضل مسافربر‌های شخصی نیازمند همکاری و هماهنگی بین دستگاه‌هاست

عدم نظارت پذیری و افزایش ریسک ناامنی از پیامدهای فعالیت خودروهای شخصی به‌عنوان مسافرکش در بندر بوشهر است

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، حل معضل وجود اتومبیل‌های مسافرکش‌ که بدون هیچگونه نظارت و پایبندی به نرخ‌های مصوب، به جابجایی شهروندان می‌پردازند، فراتر از وظایف قانونی شهرداری است و نیازمند عزم جدی و همکاری دستگاه‌هایی همچون پلیس راهور و فرمانداری شهرستان بوشهر است.

مدیر عامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری بندر بوشهر با بیان این مطلب گفت: متاسفانه فعالیت انواع خودروهای شخصی با رانندگان ناشناس به عنوان مسافربر در سطح شهر معضلی است که بطور بالقوه می‌تواند امنیت شهروندان را تهدید کند.

علیرضا نوری افزود: فعالیت خودروهای شخصی بجای تاکسی امنیت شغلی رانندگان زحمتکش ناوگان تاکسیرانی بندر بوشهر را که از همه نظر تحت نظارت این سازمان و با نرخ‌های مصوب به فعالیت مشغول‌اند نیز به خطر انداخته است.

وی اظهار داشت: مسافرکش‌های شخصی به نرخ‌های مصوب شهرداری و شورای شهر پایبندی ندارند و با بهانه قرار دادن گرانی بنزین به دلخواه از مردم کرایه می‌گیرند و از این لحاظ در حق شهروندان بندر بوشهر اجحاف می‌گردد.

مدیر عامل سازمان تاکسیرانی شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه حل این مسأله به تنهایی از اختیارات و وظایف این سازمان خارج است، تصریح کرد: با فعالیت بی‌ضابطه مسافربرهای شخصی علاوه بر جامعه و شهروندان، این سازمان و رانندگان تاکسی در بندر بوشهر متضرر می‌شوند، اما برخورد قانونی با این افراد و اعمال جریمه، توقیف، و سایر فعالیت‌های پیشگیرانه طبق قانون بر عهده پلیس راهور می‌باشد و سازمان تاکسیرانی در این زمینه مسئولیت و اختیاری ندارد.

نوری با اشاره به جلسات متعددی که در این رابطه با شورای اسلامی شهر بوشهر، پلیس راهور و فرمانداری شهرستان بوشهر برگزار شده است گفت: برای حل اساسی این معضل و نیز از بین بردن زمینه فعالیت اتومبیل‌های شخصی بجای تاکسی، پیشنهادات و راهکارهای مشخصی تدوین و به فرمانداری شهرستان بوشهر ارائه شده است که در صورت تصویب و اجرایی شدن شاهد رفع نابسامانی و کمبودها در حوزه حمل و نقل عمومی بوسیله تاکسی خواهیم بود.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی در مورد افزایش نرخ کرایه‌ها گفت: در دی ماه سال گذشته پیشنهاد افزایش نرخ تاکسی به میزان بیست درصد به شورای اسلامی شهر بوشهر داده شد که با توجه به ثابت بودن نرخ‌های پیشین به مدت طولانی، این پیشنهاد در تاریخ پنجم بهمن ماه به تصویب شورای اسلامی شهر بوشهر رسید و زمان اجرای آن نیز پانزدهم فروردین ماه امسال تعیین گردید، با اینحال این پیشنهاد علیرغم تصویب، برای اجرایی شدن به این سازمان ابلاغ نشده است و ما تاکنون هیچگونه افزایش نرخ کرایه نداشته‌ایم.

وی افزود: با توجه به حذف سراسری سهمیه بنزین که شامل تاکسی‌های این سازمان نیز گردیده است و همچنین موجود بودن مصوبه افزایش نرخ، با گفتگوهایی که با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر صورت گرفته است امید می‌رود به زودی مصوبه این شورا برای اجرایی شدن به سازمان تاکسیرانی شهرداری بندر بوشهر ابلاغ گردد.

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.