اقدام قابل توجه شورا و شهرداری بوشهر

آب‌انبار قديمي ساختمان اميريه تبديل به نگارخانه شد + تصاوير

اين گالري به زودي پذيراي آثار هنري هنرمندان بوشهر خواهد بود

به گزارش روابط عمومي شهرداري بندر بوشهر، در پي انجام تعميرات در محوطه ساختمان شوراي اسلامي شهر بوشهر براي نصب تاسيسات تصفيه فاضلاب در سال گذشته و نمايان شدن آب‌انبار قديمي، اين محل به نمايشگاه آثار هنري تبديل شد.

مشاور شهرداري بندر بوشهر در زمينه ابنيه و آثار تاريخي در اينباره گفت: حفاري اوليه جهت نصب مخازن تصفيه فاضلاب صورت گرفت كه در پي آن آب‌انبار اين بنا به ابعاد هفت متر در هفت متر كه در زير باغچه قرار داشت پيدا شد.

علي كوليوند با اشاره به ارزش تاريخي اين بنا اظهار داشت: براي حفظ اين آب‌انبار كه داراي معماري سنتي ستون و طاق قوسي است، طرح و محل قرارگيري پكيج تصفيه فاضلاب تغيير كرد و با انجام زهكشي و پاكسازي آب‌انبار از زهاب و گل و لاي، كار مرمت آن آغاز گرديد.

وي افزود: با وجود مشكلات و موانع براي حفظ اين بنا، خوشبختانه با تلاش مهندسان معاونت فني و عمراني شهرداري بندر بوشهر و تيم مرمت، اين آب‌انبار اكنون تبديل به نمايشگاهي به مساحت تقريبا پنجاه متر مربع براي نمايش تابلوها و ساير آثار هنري گرديده است.

كوليوند با اشاره به ايجاد راه دسترسي (راه پله) و ديواره‌ها و درب ورودي با مصالح بومي و سنگ تراش خورده محلي، افزود: با آب بندي كامل ديواره داخلي بنا با تكنولوژي نانو و نصب تأسيسات خنك كننده و تهويه هوا و كف سازي محوطه با سنگ تراورتن، اين نمايشگاه به زودي پذيراي آثار هنرمندان خواهد بود.

وي در مورد پروژه تصفيه خانه ساختمان نيز گفت: پروژه نصب پكيج تصفيه فاضلاب ساختمان اميريه با تكنولوژي استفاده از باكتري فعال با ظرفيت روزانه چهار هزار ليتر تكميل گرديده و هم‌اكنون فعال و در حال بهره برداري است.

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.