در گفتگو با عبداللهی مطرح شد؛

استقبال بوشهری ها خیمه گاه معرفت را ۳ روز دیگر تمدید کرد/تقدیر از نگاه کارشناسانه ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر" برای راه اندازی خیمه گاه معرفت

مسئول روابط عمومی خیمه گاه معرفت در بوشهر گفت: در ابتدا قرار بود خیمه گاه معرفت از ۱۵ الی ۱۸ اسفندماه دایر باشد اما به دلیل درخواست و اشتیاق مردم و با همکاری شهرداری بوشهر آن را تا ۲۱ اسفندماه تمدید کردیم.

به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر"؛ یحیی عبداللهی با بیان این که برپایی این خیمه گاه را مدیون زحمات آیت الله صفایی بوشهری، تدابیر مشاور فرهنگی نماینده ولی فقیه در استان حجت الاسلام پاک نهاد، پیگیری های شهردار مخلص بوشهر و پارسایی فر، دبیر مدبر و باحلم "هفته بوشهر" هستیم، ابراز داشت: در این خیمه گاه معارف اهل بیت(ع) به مردم ارایه می شود و در واقع استقبال مردم نشان داد که جامعه به روحانیت علاقمند بوده و در حقیقت روحانیت را امین خود می داند.

 

 

وی با اشاره به سخنان برخی شهروندان بوشهری اظهار داشت: بسیاری از مردم به ما می گویند که باید فاصله ها با روحانیت کم شده و بر این عقیده هستند که همسویی مردم با روحانیت منجر به ایجاد جامعه دینی می شود.

 

 

عبداللهی به استقبال کم نظیر مردم از خیمه گاه معرفت اشاره کرد و افزود: با مشاهده استقبال مردم به صافی دل، پاکی روح و روان مردم و همچنین به خوش فطرتی آنان پی بردیم.

 

 

 

 

مسئول روابط عمومی خیمه گاه معرفت در بوشهر با بیان این که در این مکان فقط مباحث دینی مطرح می شود، اظهار داشت: باید به مردمی که در این مکان به مشاوره ها گوش داده و آن ها را می پذیرند، درود فرستاد.

 

عبداللهی درخصوص ساعت آغاز به کار خیمه گاه معرفت در بوشهر گفت: مشاوره ها و برنامه های تدارک دیده شده همزمان با اذان مغرب آغاز شده و تا پاسی از شب ادامه دارد.

 

وی ادامه داد: از این که برای اولین بار در این مکان نماز جماعت اقامه شده و سپس دوستان به محل های مشاوره می روند و به مردم کمک می کنند بسیار خوشحالیم.

عبداللهی با بیان این که شب گذشته تا ساعت ۴۵ دقیقه بامداد شهروندان بوشهری در محل های مشاوره حضور داشتند، افزود: زمانی که خواستار پایان دادن به برنامه شب گذشته بودیم با ناراحتی و اعتراض بسیاری از حاضرین مواجه شدیم.

 

 

مسئول روابط عمومی خیمه گاه معرفت با قدردانی از شهرداری بوشهر و نگاه کارشناسانه دبیر ستاد "هفته بوشهر" گفت: از پارسایی فر به خاطر نگاه کارشناسانه و دقیقی که نسبت به این موضوع داشتند، قدردانی می کنم.

 

 

عبداللهی با بیان این که شب اول بسیاری از شهروندان از ما سئوال می کردند برای مشاوره های خود چه مبلغی دریافت می کنید، افزود: بسیاری از مردم در یک روز چندبار ثبت نام کرده تا از مشاوره های دوستان بهره مند شوند و گاها برای چندمین بار درخواست مشاوره می کردند.

این مبلغ دینی با بیان این که برخی از مراجعه کنندگان حتی قید و بند حجاب نداشتند، گفت: دغدغه همین خانواده ها هم تربیت فرزندانشان به روش دینی و تربیت اسلامی بود که بسیار ارزشمند است.

 

وی ادامه داد: در برخی موارد مشاهده می شد حتی پدر خانواده تمایلی به احکام اولیه نداشت اما برای تربیت فرزندش حساسیت خاصی نشان می داد که چگونه فرزندش اسلامی تربیت شود.

عبداللهی با اشاره به جمعیت بالای مراجعه کنندگان به خیمه گاه معرفت، ابراز داشت: در این مکان مشاوره های بسیار خوبی درخصوص ارتباط زن و شوهر و فرزند و والدین داده می شود.

وی با اشاره به استقبال بی نظیر مردم از خیمه گاه های معرفت افزود: در ابتدا قرار بود این خیمه گاه از ۱۵ الی ۱۸ اسفندماه دایر باشد اما به دلیل درخواست و اشتیاق مردم و با همکاری شهرداری بوشهر آن را تا ۲۱ اسفندماه تمدید کردیم.

 

 

عبداللهی با بیان این که عرضه ما در قبال تقاضای مردم است، اذعان داشت: استقبال مردم نشان می دهد جامعه تا چه اندازه به مفاهیم دینی و آموزه های اخلاقی اهل بیت(ع)، قرآن و حدیث علاقمند است.

وی شهردار بوشهر را فردی ولایتمدار دانست و افزود: قرار شد با شهرداری بوشهر برای ترویج معارف اهل بیت(ع) در هر زمینه ای همکاری کنیم.

 

 

عبداللهی در پاسخ به این سئوال که آیا در صورت استقبال بیشتر مردم احتمال تمدید مجدد این برنامه ها وجود دارد، گفت: قرار شد پس از ۲۱ اسفندماه خیمه گاه جمع آوری شود اما در ایام تعطیلات نوروز که مقارن با ایام فاطمیه نیز می باشد با حضور مجدد، شور و نشاط را همراه با آموزه های دینی برای بوشهری ها و مسافرین نوروزی به ارمغان بیاوریم.

 

وی تعطیلی این خیمه گاه از ۲۱ اسفندماه را در راستای هماهنگ تر کردن برنامه ها و استفاده از مشاورین مجرب و ارایه برنامه های باکیفیت عنوان و تصریح کرد: درصددیم با به کارگیری کارشناسان خبره و امتحان پس داده برنامه های کم نظیری را در نوروز برای شهروندان بوشهری و مسافرین نوروزی به اجرا درآوریم.

 

 

 

 

 

پنجره: 

دیدگاه‌ها

ناشناس

برادر عبدالهي فوتباليه .همسايه عزيز شيخ يحيي باعث افتخاريد

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.