در ششمین روز از "هفته بوشهر"؛

امام جمعه بوشهر: خیمه‌های معرفتی سرفصل نوینی در آموزش و تربیت اسلامی در بوشهر+تصاویر

امام جمعه بوشهر گفت: برپایی خیمه‌های معرفتی سرفصل نوینی در تربیت، هدایت و آموزش اسلامی در فضای پاک ولایتمدار شهر بوشهر ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر"؛ آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری شامگاه یکشنبه همراه با تعدادی از مسئولان از خیمه‌های معرفت در ساحل بوشهر بازدید کرد.

 


امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان بوشهر در این بازدید ضمن ابراز رضایت از برگزاری خیمه‌های معرفت که به مناسبت هفته بوشهر برپا شده است، گفت: این اقدام ارزشمند سرفصل نوینی در تربیت، هدایت و آموزش در فضای پاک ولایتمدار شهر بوشهر ایجاد کرده است.

 
وی با بیان اینکه برگزاری خیمه‌های معرفت برای نخستین‌بار در بوشهر صورت گرفته است، تصریح کرد: از شورا و شهرداری بوشهر و همچنین روحانیون مسئول برگزاری این طرح نهایت تقدیر و قدردانی را دارم.

 


صفایی بوشهری با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در مقوله فرهنگ بیان داشت: امروزه باید با تداوم کارهای فرهنگی زمینه دفاع در برابر تهاجم فرهنگی فراهم شود.
امام جمعه بوشهر ادامه داد: با جرای برنامه های فرهنگی باید جوانان را در مسیر رسیدن به دین، تقوا و بصبرت قرار داده شوند تا به نوعی بتوانند از آسیب های اجتماعی جامعه دور شوند.

 


وی برپایی خیمه‌های معرفت را طرحی نو و موثر دانست و گفت: روحانیون مسئول برگزاری این طرح با فعالیت در فضایی صمیمانه می‌توانند در زمینه پیشرفت اخلاقی و اجتماعی جامعه جوان را فراهم کنند.


نماینده ولی فقیه در استان بوشهر ادامه داد: انتظار می‌رود با تداوم روابط نزدیک هرچه بیشتر مسئولان شهر و روحانیون زمینه افزایش چنین مراسم‌هایی بیشتر فراهم شود.
وی ادامه داد:با اجرای طرح خیمه‌های معرفت در این فضای زیبا باید سعی شود که مردم بویژه جوانان و کودکان رغبت بیشتری پیدا کنند و نشاط، رشد، ایمان و سرزندگی را در دینداری ببینند.


صفایی بوشهری اظهار داشت: با توجه به اینکه مردم استان بوشهر مردمی دیندار هستند و دل‌های پر ایمانی دارند مسئولان برگزاری این باید نهایت فعالیت خود را در راستای گسترش و تعمیق دین بکار بگیرند.


وی درپایان اظهار داشت: با توجه به اینکه فرهنگی دینی یکی از مقوله‌های مهم در مدیریت شهری محسوب می‌شود امید است شورا و شهرداری بوشهر همچنان این طرح های با ارزش را فراهم کنند.


از شخصیت کاریزماتیک صفایی استفاده بیشتری صورت بگیرد
رئیس شورای شهر بوشهر نیز در حاشیه این بازید اظهار داشت: با توجه به حائز اهمیت بودن کارهای فرهنگی برگزاری این طرح می‌تواند در راستای بالاتر بردن بعد معرفتی در جوانان تداوم پیدا کند.


عبدالخالق برزگرزاده ادامه داد: با توجه به شخصیت کاریزماتیک آیت‌الله صفایی بوشهری، وی می‌تواند انگیزه و راهنمای تمام مسئولان در اجرای برنامه‌ها باشد.


گفتنی است خیمه‌های معرفت با موضوع مشاوره در زمینه‌های فرهنگی مذهبی در ساحل بوشهر و در محل پارک قوام و مرجان شهر بوشهر آغاز به‌کار کرده است.

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.