با همت ایرج صغیری؛

"قلندرخونه" پس از ۴۰ سال با حضور بزرگان تئاتر کشور به روی صحنه می رود+برنامه های ششمین روز از "هفته بوشهر"

دبیر بزرگداشت هفته بوشهر گفت: در ششمین روز این هفته برنامه های متنوعی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر"، ساعت ۱۰ صبح با حضور دانش آموزان و گروههای هنری مسابقه نقاشی های شنی در محوطه اداره بندر برگزار و به برترین اشکال از نظر هیات داوران جوایزی تعلق می گیرد.

امید پارسایی فر افزود: به دلیل استقبال فراوان خانواده ها از جشن پرواز بادبادک ها در روز جمعه، این برنامه مجددا روز شنبه ساعت ۱۶:۳۰ در پارک باسیدون برگزار می شود.

وی ادامه داد: همچنین پس از ۴۰ سال از اجرای تئاتر خاطره انگیز "قلندرخانه" ، امروز از ساعت ۱۶:۳۰ مجددا به همت استاد ایرج صغیری و گروهش این تئاتر با حضور بازیگران قدیم و جدید تئاتر بوشهر اجرا می شود. به گفته پارسایی فر، این اجرا در سالن کانون فرهنگی امام خمینی (ره) برگزار می شود. همچنین داوود رشیدی، اکبر زنجانپور و داریوش فرهنگ که برای حضور در جشن فرهنگ و هنر بوشهر دعوت شده اند، در اجرای این تئاتر تاریخی حضور می یابند.

پارسایی فر از برگزاری جشنواره دو و چند قلوهای بوشهر به مناسبت هفته بزرگداشت این شهر خبر داد که ساعت ۱۶:۳۰ در بازار قدیم برگزار می شود و هیات داوران هم سان ترین دو قلو را معرفی خواهند کرد.

وی افزود: همچنین امروز مدیران شهری بوشهر و اعضای بوشهری های مقیم پایتخت با حضور در خانه سالمندان از پدران و مادران شهر و تکریم می کنند.

دبیر بزرگداشت هفته بوشهر همچنین خبر داد: جشنواره کیک با تصویر نماد، المان و شخصیت های بوشهر در آخرین روز هفته بزرگداشت بوشهر برگزار خواهد شد که تاکنون استقبال خیلی خوبی از آن صورت گرفته و نهایتا روز ۱۸ اسفند در اختتامیه مراسم های این هفته برترین ها با نظر هیات داوران معرفی می شوند.

وی همچنین گفت: روز جمعه ستاد هفته بزرگداشت بوشهر با تدارک لنجی، مسابقه ماهیگیری در دریا با حضور شهروندانی از بوشهر و حتی شیراز که در مهلت تعیین شده ثبت نام کرده بودند برگزار شد. به گفته پارسایی فر، استقبال از این برنامه نشان داد که این مسابقه ظرفیت ملی شدن را دارد.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.