یادداشت معلم مدرسه کالو به مناسبت "هفته بوشهر"؛

جشن روز بوشهر فرصتی ویژه برای معرفی بیشتر بوشهر مهربان است

برگزاری جشن روز بوشهر فرصتی مناسب برای تقدیر از آنانی است که زندگیشان را وقف بوشهر عزیز کرده‌اند و فرصتی ویژه و خاص برای معرفی بیشتر بوشهر مهربان است.

به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر" عبدالمحمد شعرانی در یاداشتی به مناسبت فرارسیدن روز بوشهر نوشت:

 

روز بوشهر؛ روز زیستن دوباره، روز غرور و افتخار و روز شادی مردم ساده دل بوشهر است. من روز بوشهر را تنها محدود به شهر بوشهر نمی‌دانم؛ روز بوشهر روز همهٔ مردم شهر‌ها و روستاهای استان بوشهر است و این روز را باید روز کسانی بدانیم که دل در گرو آبادانی دیارشان دارند و با شادی‌های بوشهر شاد و با غصه‌هایش غمگین می‌شوند.


قرار دادن سالروز تاسیس مدرسه سعادت به عنوان روز بوشهر نشان از اهمیت فرهنگ در این استان حماسه ساز دارد؛ استانی که از جنوب تا شمالش به فرهنگ خود می‌نازد. مدرسه سعادت را باید مدرسه سعادتمندی بوشهری‌ها دانست مدرسه‌ای که از دلش بزرگانی تولد یافته‌اند که به یقین از نیاکان زمانه خود بوده و هستند.


روز بوشهر، روز مردان و زنانی است که که شروه شریک غم‌هایشان و نی انبان رفیق شادی‌هایشان است.


اسفندماه، ماه مهربانی بوشهری هاست. بوشهری‌هایی که برای عید آماده می‌شوند و صد البته آماده مه‌مان نوازی از هم وطن عزیزشان هستند.


از فرهنگ ما بوشهری‌ها تنها همین مه‌مان نوازی و مردم داریمان کافیست. گواه مه‌مان نوازیمان همین نوروز در راه مانده است، که با افتخار می‌گوییم بوشهری‌ها در نوروز برای مه‌مان نوازی در شهر می‌مانند.


برگزاری جشن روز بوشهر فرصتی مناسب برای تقدیر از آنانی است که زندگیشان را وقف بوشهر عزیز کرده‌اند و فرصتی ویژه و خاص برای معرفی بیشتر بوشهر مهربان است.


من می‌دانم نسل من مانند نسل گذشته بوشهر دلش رضا نخواهد داد که فرهنگش را فدای صنعتش کند.


از همه کسانی که برای این جشن تلاش می‌کنند خاضعانه و متواضعانه خداقوت می‌گویم و بهترین‌ها را برایشان از خداوند مهربانی ها آرزو می کنم .


عبدالمحمد شعرانی

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.