دهمین همایش چهره های ماندگار حسن ختام برنامه های هفته نکوداشت بوشهر +تصاویر


در آیین پایانی هفته نکوداشت بوشهر چهره ی ماندگار و شهروند افتخاری این دوره معرفی و تجلیل گردید. در این همایش دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر با خیر مقدم به فرهیختگان و مدعوین، هدف هفته بوشهر را معرفی ظرفیت های معنوی و تاریخی آن دانست. ایشان در خصوص چهره های ماندگار و شهروندان افتخاری انتخاب این افراد را از سراسر استان نشانه ی نشر  اندیشه  و احترام به دانش در این استان دانستند. ایشان چهره ی ماندگار این دوره را منشا توسعه و تحول بوشهر خواندند و خدمات دوره ی استانداری مهندس تبادار همیشه در اذهان مردم بوشهر باقی خواهد ماند و همواره از ایشان به نیکی یاد خواهد شد ایشان همچنین در خصوص معرفی  شهروندان افتخاری یادی از اولین شهروند افتخار بوشهر استاد همایون شهنواز خالق سریال مانای دلیران تنگستان داشتند و درگذشت ایشان را تسلیت گفتند و لیلا رجبی شهروند افتخاری این دوره را از بانوان شایسته خواندند که افتخارات بسیاری در عرصه ی  ورزشی برای بوشهر و ایران به ارمغان آورده است. ایشان همچنین خوایتار برگزاری روز برنامه های ملی خلیج فارس در بوشهر شدند و از استاندار بوشهر تقاضای پیگیری این مهم را داشتند.
گرانوند استاندار بوشهر در سخنرانی آیین دهمین همایش نکوداشت چهره های ماندگار و شهروند افتخاری با بیان نقش و اهمیت استان بوشهر و بیش از پنج هزار سال فرهنگ و تمدن ثبت شده ی این استان از حسن انتخاب روز تاسیس مدرسه ی سعادت به نام روز بوشهر تقدیر کردند. ایشان ضمن تقدیر از خدمات مهندس تبادار استاندار اسبق بوشهر و استاندار فعلی استان فارس خدمات ایشان را برای بوشهر قابل توجه دانستند و از زحماتشان برای توسعه زیر ساخت ها در بوشهر تقدیر نمودند و از حسن انتخاب ایشان تشکر کردند. ایشان در خصوص خانم رجبی با عروس بوشهر خواند ایشان افتخارات این بانوی بزرگ را در عرصه قهرمانی شایسته تقدیر خواند و از این که ایشان خود را شهروندی بوشهری می خواند از ایشان تقدیر نمودند. 
در ادامه این مراسم تندیس شهروند افتخاری با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی  و مدیرکل امور بانوان استانداری به خانم لیلا رجبی شهروند افتخاری بوشهر اهدا گردید.
در این مراسم از کتاب معرفی ده دوره چهره ی ماندگار که به همت بنیاد ایران شناسی شعبه ی بوشهر و شهرداری تدوین و چاپ شده رونمایی گردید. در این خصوص دکتر مشایخی رئیس بنیاد ایران شناسی شعبه ی بوشهر ضمن تقدیر از جناب مظفری که زحمت تدوین و جمع آوری اطلاعات این کتاب را بر عهده داشتند، معرفی و  اطلاعات چهره های ماندگار و شهروندان افتخاری در طول  این ده دوره هفته بزرگداشت بوشهر در این  کتاب ثبت و ضبط شده است. ایشان همچنین از خانم صفری زاده دبیر ستاد هفته نکوداشت بوشهر تقدیر نمودند.
در ادامه تندیس زرین نکوداشت بوشهر و چهره ی ماندگار به مهندس تبادار به پاس خدمات ارزنده شان برای استان بوشهر اهدا گردید و از ایشان به عنوان چهره ی ماندگار بوشهر تجلیل و تقدیر  به عمل آمد.
تبادار چهره ی ماندگار دهمین دوره نکوداشت هفته بوشهر ضمن تشکر از این دعوت میلاد صدیقه ی زهرا و بنبان گذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) را تبریک گفتند. ایشان چهره ی ماندگار استانی که پنج هزار سال سابقه تمدن دارد و سرزمین نشر اندیشه است را مایه افتخار خود دانستند. ایشان افتخارات استان بوشهر را همچون سرزمینی طلایی خواند. و این امر را  تلنگری برای مدیران خواندند و ایشان با بیان این که  اگر بنا داریم  گذشته ی بوشهر را احیا کنیم نیاز است بندری در خور بوشهر با هویت تجاری ایجاد شود، بوشهر را با داشتن مرز وسیع دریایی دارای جایگاه ویژه ای در عرصه ی انرژی خواندند. و  ابراز امیدواری کردند که از این ظرفیت با رویکرد تعامل با وزارت نفت در جهت توسعه استان بوشهر استفاده شود.  
ایشان همچنین  در سخنرانی خود  بیان داشتند با توجه به اشتراکات استان فارس و بوشهر و با رویکرد تعاملی که وجود دارد سعی شد که راه آهن فارس بوشهر با پیگیری های هر دو استان اجرایی شود و اعتبارات  لازم پیشبینی شود. 
ایشان در پایان از لطف و محبت همشریان خود بعد از دوران استانداریش در بوشهر،  تشکر و قدردانی نمودند.

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.