۴۰ برنامه برای نکوداشت بوشهر

فاطمه صفری زاده سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بندر بوشه و دبیر ستاد هفته بوشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه: ۴۰ برنامه ویژه دهمین نکوداشت هفته بوشهر تدارک دیده شده است.
 
عصر جمعه در نشستی خبری با حضور سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری و همچنین رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر برنامه های دهمین دوره نکوداشت روز بوشهر تشریح شد.
 فاطمه صفری زاده سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی با بیان اینکه برنامه های رسمی روز بوشهر از شنبه ۱۲ اسفند تا جمعه ۱۸ اسفند برگزار می شود گفت: تعداد ۴۰ برنامه در دهمین نکوداشت روز بوشهر برگزار می شود و سعی شده با توجه به شعار سال که همان اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است ضمن صرفه جویی در هزینه ها، این برنامه ها نیز با کیفیت اجرا شود.
 
دبیر دهمین نکوداشت روز بوشهر افزود: البته برنامه های آییین نکوداشت بوشهر از روز گذشته با عطرافشانی و غبارروبی قبور مطهر شهدا آغاز شد و از فردا شنبه با نواختن زنگ مدرسه سعادت با حضور نماینده ولی فقیه در استان و استاندار بوشهر برنامه ها رسماً آغاز می شود.
 
وی به برخی برنامه های نکوداشت روز بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: رایگان شدن اتوبوس های شهری برای شهروندان در روز شنبه همزمان با آغاز برنامه های روز بوشهر، دیدار و تجلیل از دو خانواده شهید عاشوری و رقیه حیاتی، برپایی نمایشگاه های موسیقی و نقاشی، عکاسی، صنایع دستی، رباتیک و...، بازی های بومی و محلی، تجلیل از اولین ها و پیشکسوتان، جشنواره فرزندان محراب، دیدار با خانواده و کارگران شهرداری، ویژه برنامه آواها و نواهای بوشهری، زنگ انشاء، آیین گرامیداشت یاد و خاطره حجت الاسلام سید محمد حسن نبوی نماینده فقید بوشهر در مجلس از جمله این برنامه ها است.
 
اکران فیلم های هنرمندان بومی برای اولین در نکوداشت روز بوشهر
 
صفری زاده برگزاری جشن درختکاری، طرح استقبال از بهار، شب شعر ریحانه رسول، همایش اسوه های صبر و ایثار، اختتامیه جشنواره بطری ها، شونشینی، شب شکوه بازار بوشهر، شب شعر و شروه، همایش چهره های ماندگار و شهروند افتخاری، مسابقات شطرنج کشوری، مسابقه مردان آهنین بوشهر، رالی خانوادگی، پیاده روی بزرگ خانوادگی، اختتامیه جشنواره رسانه ای هفته بوشهر را از دیگر برنامه های دهمین نکوداشت روز بوشهر دانست.
 
وی همچنین افزود: برای اولین بار قرار است در این ایام نکوداشت روز بوشهر فیلم های هنرمندان بومی در عمارت حاج رئیس اکران شود.
 
به گفته وی، امسال کتاب معرفی چهره های ماندگار و شهروندان افتخاری ۱۰ دوره روز بوشهر نیز همزمان با مراسم پایانی در روز بوشهر رونمایی خواهد شد.
 
صفری زاده همچنین از برگزاری جشن های شبانه در میدان رئیسعلی دلواری و ایجاد غرفه های ورزش، تفریح، فرهنگ و سلامت در حاشیه این میدان برای استفاده شهروندان خبر داد.
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.