آیین نکوداشت پیر غلامان و مداحان حسینی+تصاویر

آیین نکوداشت پیر غلامان و مداحان حسینی توسط مدیریت ارتباطات شهرداری بندر بوشهر با مشارکت کوی جبری اهالی محله ی زیارتی ها برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، آیین نکوداشت پیر غلامان و مداحان حسینی با حضور اعضای شورای اسلامی شهر بوشهر، قائم مقام شهردار بندر بوشهر، رئیس اتاق اصناف بوشهر، رئیس بنیاد ایرانشانی بوشهر، رئیس بیمارستان خلیج فارس، معاون سیمای مرکز بوشهر، مسئولین شهرداری، بانیان مساجد و شهروندان گرامی با مشارکت مردمی کوی جبری اهالی محله ی زیارتی ها برگزار گردید.

این مراسم با سنج و دمام زنی زیبای بوشهری آغاز گردید و پس از آن رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر بوشهر سخنانی ایراد نمودند.

ابوذر دهدار رئیس شورای اسلامی شهر بوشهر در مراسم بزرگداشت پیرغلامان ضمن قدردانی از بانیان برگزاری این مراسم و کسانی که در عرصه فرهنگ عاشورای حسینی قدم بر می دارند عنوان نمود: از دیرباز مردم بوشهر هویت دینی خود را در فرهنگ عاشورایی، معماری و پوشش هویدا کردند و این فرهنگ عاشورایی که مبداء و ریشه آن حضرت امام حسین (ع) بوده یک آئین منحصر به فرد بوده و من بعنوان یک شهروند امیدوارم این فرهنگ را بعنوان الگوی آزادگی و مردانگی سرلوحه کار خود قرار دهیم.

همچنین در این آئین نکوداشت برای نخستین بار از فیلم مستند «فرزند صدا» ویژه ی مانایاد محمدشریفیان به کارگردانی هنرمند خوب هم استانی رونمایی گردید. از دیگر بخش های این همایش که با استقبال پرشور مردم برگزار گردید اجرای شروه خوانی گروه مفتون ، ذکر خوانی پامنبری و آذین های بومی و مذهبی بود.

گفتنی است در پایان مراسم از پیرغلامان و مدحان حسینی شهر بوشهر تقدیر و تشکر بعمل آمد.

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.