مدیر حوزه علمیه بوشهر:

تجلیل از روحانیت اقدام ارزشمند ستاد هفته بوشهر است +تصاویر

مدیر حوزه علمیه بوشهر گفت: مراسم تجلیل از طلاب و روحانیت اقدام ارزشمندی است از سوی ستاد بزرگداشت هفته بوشهر است.

 به گزارش خبرنگار ستاد بزرگداشت "هفته بوشهر"، حجت‌الاسلام مهدی آقامیری ظهر امروز در مراسم تجلیل از طلاب حوزه علمیه بوشهر با قدردانی از عوامل برگزارکننده هفته بزرگداشت بوشهر اظهار داشت: با درایت شهرداری و شورای شهر بوشهر یک روز از برنامه‌های هفته بزرگداشت بوشهر به نام علما و روحانیون استان نامگذاری شده و در خیابان‌ها و معابر شهری تصاویری از علمای بوشهر را می‌بینیم و این اقدامی ارزشمند است.


وی افزود: استان بوشهر از این حیث مملو از وجود علما، روحانیون و بزرگان دینی است.
مدیر حوزه علمیه بوشهر از برپایی خیمه‌های معرفتی توسط شهرداری بوشهر قدردانی کرد و گفت: تجلیل از علما و مفاخر استان، ذکر و یاد آنها و نصب تندیس آنها در میادین شهر نوعی تعظیم شعائر الهی است.


آقامیری بیان کرد: برای اینکه نام سرداران و بزرگان روحانی استان بوشهر در اذهان مردم باقی بماند پیشنهاد می‌کنیم برخی از میادین و خیابان‌های شهر بوشهر به نام این علما نامگذاری شود.


وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت ساحل بوشهر برای بسترسازی تفریحات سالم گفت: ایام نوروز امسال با ایام فاطمیه همزمان شده و باید برنامه‌های نوروز متناسب با شئون اسلامی باشد تا همانند سال‌های گذشته شاهد برخی اتفاقات تلخ نباشیم.


آقامیری در پایان گفت: هنر اصیل و ارزشی و ارزشمند اشکالی ندارد چراکه در قالب هنر انسان مطالب عمیق را بهتر می‌تواند بیان کند.

در پایان از تعدادی از نخبگان، حافظان قرآن و روحانیونی که در جشنواره های مختلف از جمله علامه حلی رتبه هایی را کسب کردند تقدیر شد.

 

 

 

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.