با قول مساعد سرپرست سازمان فرهنگی و اعضای شورای شهر بوشهر؛

کمک به خانه سالمندان بوشهر در دستور کار قرار گرفت

به مناسبت سالروز جهانی سالمند و همچنین ترویج اکرام و احترام به سالمندان، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر با همراهی اعضای محترم شورای این بندر از خانه سالمندان محمدیه بوشهر بازدید کردند.

تکریم و احترام بزرگان و سالمندان در جامعه از سنت‌های پسندیده پیامبر اکرم (ص) است که از دیرباز در فرهنگ ملی و دینی ما وجود داشته است. سالمندان و بزرگان فامیل همواره در فرهنگی ایرانی – اسلامی از منزلت و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده‌اند اما متاسفانه در جامعه کنونی و عصر ماشین و تکنولوژی کم کم رو به فراموشی رفته و توجه کمی به آن می‌شود. با این حال، مساله تکریم و احترام به سالمندان آنقدر به مساله‌ای مهم برای تمامی فرهنگ‌ها تبدیل شده که در تقویم جهانی، روزی را با عنوان روز جهانی سالمندان وارد کرده‌اند.

بر همین اساس به مناسبت سالروز جهانی سالمند و همچنین ترویج اکرام و احترام به سالمندان، سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی، ورزشی شهرداری بندر بوشهر با همراهی اعضای محترم شورای این بندر از خانه سالمندان محمدیه بوشهر بازدید کردند.

در ادامه این بازدید که در یک محیط کاملا دوستانه و صمیمی برگزار شد، با اهدای گل رز به سالمندان، این عزیزان را مورد تفقد و ملاطفت قرار دادند. در این دیدار صمیمانه، احمد شادی- مسوول خانه سالمندان محمدیه درخواست‌هایی برای خدمات‌رسانی هرچه بهتر به سالمندان از سرپرست سازمان فرهنگی شهرداری داشت که صفری‌زاده قول مساعدت و همکاری داد. اکبرتوسلی نیز به نمایندگی از طرف اعضای شورای شهر با مسوول فضای سبز شهری تماس گرفته و خواستار اقدام سریع در خصوص ایجاد فضای سبز و رنگ‌آمیزی محوطه خانه سالمندان شد.

در حاشیه این بازدید، فاطمه صفری‌زاده با بیان این‌که متاسفانه تکریم و احترام به بزرگ‌ترها و سالمندان در جامعه با وجود اهمیت فراوان آن در حال کمرنگ شدن است، تاکید کرد: احترام به بزرگترها باید در کانون خانواده‌ها و از دوران طفولیت به کودکان آموزش داده شود تا این مساله در شخصیت آنها نهادینه شود.

صفری‌زاده با اشاره به این‌که در دنیای کنونی که به‌عنوان عصر تکنولوژی شناخته می‌شود، برخی از ارزش‌های دینی رو به زوال است، خاطرنشان کرد: احترام به بزرگترها سبب تحکیم بنیان خانواده‌ها می‌شود. تکریم یک سالمند کار دشواری نیست و می‌تواند استفاده از الفاظ صحیح، اهدای یک گل، احترام و توجه به حقوق فردی و شهروندی، محبت کردن و یا حتی استفاده از تجربه و خاطرات این عزیزان باشد که مجموعه این رفتارها باعث ایجاد یک حس خوشایند و احساس ارزشمند بودن در آنها خواهد شد.

این مقام مسوول با تاکید بر این‌که احترام به سالمندان و تکریم آنها از آموزه‌های دینی ماست که ریشه در فرهنگ این مرز و بوم دارد، تصریح کرد: برخی از عزیزان سالمند که در خانه‌های سالمندان گذران زندگی می‌کنند، تنها آرزویشان دیدن فرزندانشان است. امیدواریم همه افرادی که عزیزی در خانه سالمندان دارند، به این مهم توجه نموده و تا آنجایی که برایشان مقدور است با مراجعه به خانه‌های سالمندان، با آنها تجدید دیدار کرده و آنها را خوشحال کنند.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.