شهردار بوشهر خبر داد:

بندر بوشهر در آستانه پیوستن به شهرهای الکترونیک

شهردار بوشهر گفت: با انتخاب بندر بوشهر در کنار چهار شهر ایران برای هوشمندسازی خدمات شهری و با استفاده از توان شرکت‌های اتریشی، به زودی بندر بوشهر در آستانه پیوستن به شهرهای الکترونیک جهان قرار می‌گیرد.

غلامعلی میگلی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: انتخاب بندر بوشهر در کنار چهار شهر ایران برای هوشمندسازی خدمات شهری اتفاق مهمی بود که نشان می‌دهد بندر بوشهر دارای ظرفیت تبدیل‌شدن به یک شهر کاملا هوشمند و الکترونیک است.

وی اضافه کرد: برای اجرایی‌شدن مراحل هوشمندسازی شهری ابتدا از توان و ظرفیت مشاوره‌ای شرکت‌های دانش‌بنیان استفاده می‌شود تا با استفاده از وضعیت موجود و زیرساخت‌های الکترونیک موجود در بندر بوشهر، طرح و پلان مناسبی در اختیار شهرداری بندر بوشهر قرار دهند.

شهردار بندر بوشهر تصریح کرد: پس از این که شرکت مشاور اقدام به ارائه الگوهایی برای عملیاتی‌شدن هوشمندسازی در بندر بوشهر کرد، امروز و با دعوت از یک شرکت اتریشی که متخصص در عرصه هوشمندسازی شهری است پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های شهری بندر بوشهر که توسط شرکت مشاور طراحی شده بود در اختیار این گروه قرار گرفت.

وی ادامه داد: این گروه تا روز پنج شنبه در بوشهر خواهند ماند و تمامی نقاط شهری بوشهر را از نزدیک مشاهده می‌کنند و در جلسه پایانی در روز پنج شنبه به بیان دیدگاه‌هایشان در خصوص هوشمندسازی شهر بوشهر می‌پردازند که مبنایی برای تصمیم‌گیری مدیران شهری می شود.

میگلی‌نژاد با اعلام این که اتریش یکی از کشورهای توسعه‌یافته در عرصه هوشمندسازی خدمات شهری است، گفت: با توجه به انتخاب بندربوشهر در کنار چهار شهر ایران برای هوشمندسازی، سعی می‌شود از توان شرکتی اتریشی که نمایندگان آن هم اکنون در بوشهر هستند برای پیاده‌سازی طراحی شهر الکترونیک استفاده شود.

وی درباره مزایای شهر الکترونیک گفت: در شهرهای الکترونیک کلیه خدمات مورد نیاز شهروندان و ادارات دولتی و شرکت‌های خصوصی به شکل برخط (آنلاین) با کیفیت بسیار بالا و امنیت مناسب ارائه می‌شود که پیش ‌نیاز آن وجود بسترهای پیشرفته فن‌آوری و اطلاعات است.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.