معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر:

تخریب اموال عمومی هزینه های گزافی به شهرداری بندر بوشهر تحمیل می کند/عکس

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت:تخریب اموال عمومی توسط عده ای معدود موجب وارد شدن خسارات شدید مالی به شهرداری بوشهر شده است .

تخریب اموال عمومی نه تنها موجب اختلال در امور شهری و اجتماعی خواهد شد و سایر افراد را از استفاده از اموال عمومی در مقطعی از زمان محروم می‌کند، مدیریت شهری را نیز با مشکل و تنگنا مواجه می‌کند و مسئولان باید با صرف هزینه و زمان سعی در اصلاح، تعمیر و جایگزینی اموال تخریب شده داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه مهم ترین راه کاهش خسارات ناشی از تخریب اموال عمومی فرهنگ سازی است گفت:نهادهای فرهنگی و  آموزشی از جمله آموزش و پرورش و صدا و سیما در این زمینه با آموزش شهروندان می توانند این زمینه تاثیرگذار باشند.

 

رسول رمضانی با تاکید بر اینکه تخریب اموال عمومی موجب تضییع حقوق شهروندان می شود اظهار داشت:اعتباراتی که برای خرید تاسیسات و تجهیزات شهری پرداخت می‌شود، از محل پرداخت عوارض خود مردم تامین می‌شود،بنابراین تجهیزات شهری متعلق به خود شهروندان بوده و آنها باید در نگهداری اموالشان دقت کنند.

وی بیان کرد:معمولا برای طراحی و ساخت مبلمان شهری، از تجهیزات و مصالحی استفاده می شود که امکان تخریبِ کم‌تر و دوام بیش‌تری داشته باشند،اما در برخی  موارد،استحکام وسایل و تجهیزات با زیبایی‌ آنها در تضاد بوده و لذا برای ایجاد جلوه های بصری از این وسایل استفاده می گردد به امید اینکه شهروندان به عنوان صاحبان اصلی امکانات شهری از آنها مراقبت کنند.

 

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر با اشاره به اینکه مشارکت شهروندان در امر زیباسازی شهر مهم و ضروری است افزود:متاسفانه عده ی معدودی با تضییع حقوق سایر شهروندان اقدام به تخریب اموال عمومی سطح شهر بوشهر می کنند که این امر ضمن تحمیل هزینه های گزاف مالی به شهرداری سبب خدشه وارد کردن به فرهنگ این بندر تاریخی شده و جلوه های نازیبایی که در شان مردم فرهنگ پرور بوشهر نمی باشد را به نمایش می گذارد.

 

رمضانی اضافه کرد:اخیرا تعدادی از شهروندان بوشهری فیلم هایی که توسط دوربین های مدار بسته ی نصب شده در سطح شهر گرفته شده را در اختیار مسئولین شهرداری قرار داده اند که متاسفانه محتوای آنها نشان می دهد عده ای از خلوتی ساعات نیمه شب سواستفاده کرده و اقدام به سرقت درب منهول ها و پل های فلزی ورودی معابر و کوچه های سطح شهر می کنند.

 

وی افزود:تخریب ست های ورزشی و مجموعه بازی کودکان، سرویس های بهداشتی، تخریب سطل های زباله، شکستن چراغهای روشنایی،علائم راهنمایی و رانندگی، نیمکت ها،تخریب اتوبوس های درون شهری، تخریب فضای سبز و... از جمله صحنه های تاسف باری است که در سطح بوشهر توسط عده ای معدود انجام می گیرد.

 

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر در پایان  با اعلام اینکه اقدامات تخریبی در رابطه با اموال عمومی،رشد و توسعه شهر را با کندی مواجه می سازد گفت: از شهروندان محترم بوشهری تقاضا می کنیم جهت حمایت از حقوق خود از اموال عمومی و تجهیزات شهری محافظت کرده و در صورت مشاهده ی هر گونه سرقت و خرابی این تجهیزات توسط برخی افراد، سریعا با پلیس ۱۱۰ تماس گرفته و گزارش دهند.

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.