راه اندازی پویش مردمی "نه به ریختن زباله" جهت حمایت از پاکبانان بوشهری در گرمای تابستان

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر از راه اندازی پویش مردمی "نه به ریختن زباله"جهت حمایت از پاکبانان بوشهری در گرمای طاقت فرسای تابستان خبر داد.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر از راه اندازی پویش مردمی "نه به ریختن زباله"جهت حمایت از پاکبانان بوشهری در گرمای طاقت فرسای تابستان خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،سامان نوذری با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی مردم در برخورد با موضوع زباله بسیار مهم است گفت:یکی از اقدامات مهم برای رفع مشکلات پسماند و زباله، کاهش تولید زباله یا به عبارتی کاهش سرانه تولید زباله می باشد.

 

نوذری با اشاره به اینکه مهمترین مسئله در کاهش تولید زباله آموزش و فرهنگ سازی است اظهار کرد: رسانه های گروهی و آموزش در سطوح پایه به خصوص به  کودکان نقش بسیار مهم و جدی در این زمینه می تواند داشته باشد.

 

وی با بیان اینکه راه اندازی پویش ها با هدف تقویت نهادهای مردمی نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی به منظور کاهش تولید زباله دارد تصریح کرد: در همین راستا روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر با راه اندازی پویش "نه به ریختن زباله" با مشارکت عموم افراد به ویژه اصحاب فرهنگ و هنر، شخصیت های علمی و مذهبی، ورزشکاران، دانشجویان و افراد تاثیر گذار جامعه سعی می کند در این زمینه تاثیر گذار باشد.

 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر بیان کرد:گرمای بی سابقه ی هوا در روزهای اخیر شرایط کاری تمامی کارگران به ویژه پاکبانان زحمتکش شهرداری بندر را سخت و طاقت فرسا کرده به گونه ای که ۶ نفر از این عزیزان بر اثر گرما زدگی روانه بیمارستان شدند.

 

نوذری با اعلام اینکه طبق گزارشات هواشناسی شاهد تداوم موج گرما در روزهای آینده نیز خواهیم بود اظهار داشت:بدون شک با ادامه ی این روند شاهد گرمازدگی تعداد بیشتری از نیروهای عزیز پاکبان در سطح شهر بوشهر خواهیم بود.

 

وی گفت :از شهروندان دلسوز و فهیم بوشهری درخواست می کنیم تا با پیوستن به پویش "نه به ریختن زباله" ضمن تلاش جهت کاهش تولید پسماند در جمع آوری زباله های محیط زندگی خود نیز یاری رسان نیروهای زحمتکش پاکبان شهرداری بندر بوشهر باشند.

 

 

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر ضمن ابراز امیدواری از حمایت شهروندان بوشهری از این پویش مردمی خاطر نشان کرد:تغییر نوع نگاه و نگرش شهروندان در نحوه برخورد با پسماند زباله ها و در نتیجه بهبود شرایط بهداشتی، کاهش آلودگی‌های ناشی از تولید زباله وحفظ محیط زیست، صرفه‌جویی در هزینه‌های جمع‌آوری پسماند و کمک به چرخه اقتصادی برای بازیافت پسماندهای قابل بازیافت تاثیر زیادی خواهد گذاشت.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.