مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر

۶ تن از پاکبانان شهرداری بندر بوشهر به علت گرمازدگی روانه بیمارستان شدند+عکس

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: تن از پاکبانان شهرداری بندر بوشهر به علت گرمازدگی روانه بیمارستان شدند

در حالیکه که عقربه های دماسنج بالاترین حد خود را در روزهای اخیر تجربه کرده اند و شرجی و رطوبت بندر بوشهر هم از ۹۰ درصد عبور کرده و تا به آنجا رسید که باعث ایجاد مه غلیظ و کاهش فاصله ی دید و حتی لغو پروازها شده به گونه ای که دوری از وسایل سرمایشی را غیرممکن جلوه می دهد اما انسان هایی نیز هستند که شرایط کاری شان ایجاب می کند در همین دمای طاقت فرسا و رطوبت نفس گیر زیر آفتاب داغ بندر فعالیت کنند تا فضای شهر برای شهروندان مطلوب و زیبا جلوه دهد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه ۳۴۰ پاکبان در ساعت های مختلف شبانه روز مشغول فعالیت در سطح شهر بوشهر هستند گفت:گرمای طاقت فرسا به همراه رطوبت شدید هوا شرایط کاری بسیار سختی را برای کارگران بوشهری فراهم کرده است.

مسعود غلامزاده فرد افزود:در روزهای گذشته ۶ نفر از پاکبانان بوشهری به دلیل دما و رطوبت بالای هوا دچار گرمازدگی شده و به بیمارستان منتقل شدند.

وی بیان کرد:با تماس شهروندان و حضور به موقع اورژانس،اقدامات درمانی مورد نیاز این ۶ پاکبان انجام گردید و اکنون در وضعیت خوب جسمانی قرار دارند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر اظهار داشت:طبق پیشبینی های هواشناسی و دمای هوا اقدامات پیشگیرانه برای کمک به پاکبان های زحمتکش شهرداری انجام داده بودیم اما گرمای بی سابقه و رطوبت بالای نود درصد هوا موجب گردید تا تعدادی از این عزیزان حین انجام فعالیت دچار گرما زدگی شوند.

غلامزاده فرد تصریح کرد:برای جلوگیری از چنین اتفاقاتی، ساعت کاری پاکبانان در نوبت صبح را از ۶ به ۴ صبح منتقل کردیم تا فشار کمتری به ایشان وارد شود اما کاهش فاصله دما در شب و روز مشکلات جوی در استان بوشهر را افزایش داده به‌گونه‌ای که تفاوت چندانی بین دمای روز و شب در بوشهر وجود ندارد و همین مسئله سبب بروز اتفاقات اینچنینی حتی در شب نیز خواهد شد.

وی از شهروندان بوشهری خواست تا با رعایت مسائل بهداشتی و عدم ریختن زباله در مکان های عمومی همکاری بیشتری با نیروهای زحمتکش پسماند به خصوص در روزهای گرم سال داشته باشند.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.