اجرای پرفورمنس های فرهنگ شهروندی برای نخستین بار در بوشهر/عکس

سرپرست سازمان فرهنگی،ورزشی و اجتماعی شهرداری بندر بوشهر از اجرای پرفورمنس های فرهنگ شهروندی برای نخستین بار در بوشهر خبر داد.

سرپرست سازمان فرهنگی،ورزشی و اجتماعی شهرداری بندر بوشهر از اجرای پرفورمنس های فرهنگ شهروندی برای نخستین بار در بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،فاطمه صفری زاده با اشاره به این که یکی از ابزارهای تاثیرگذار آموزش موضوعات فرهنگ شهروندی، اجرای تئاتر و نمایش های خیابانی است گفت:به همین منظور گروهی از هنرمندان بوشهری که در عرصه «پرفورمنس»فعالیت می کنند به اجرای نمایش های فرهنگ شهروندی در پارک ها و معابر عمومی سطح شهر بوشهر پرداخته اند.

 

این مقام مسئول در شهرداری بندر بوشهر ضمن اشاره به اینکه پرفورمنس یعنی وادار کردن مخاطب به داوری، داوری اثری که خود بخشی از اجرای آن است گفت:هنرمندان پرفورمنس یا "هنر زنده " با بهره‌گیری از هنرهای نمایشی و تجسمی و در مکان و زمان مشخصی به اجرای هنر خود می پردازند و از آنجا که در این گونه ی هنری انتقال پیام در صدر خواسته هنری هنرمند قرار دارد،برای رساندن مفهوم به مخاطب از تمامی امکانات از جمله شیوه های کلامی،حرکات آکروباتیک،اجرای موسیقی زنده یا پخش موسیقی،هنر مجسمه سازی،نقاشی و هر آنچه بتواند وی را در این امر یاری کند استفاده می نماید.

 

وی با بیان اینکه هنر پرفورمنس در لحظه اتفاق می افتد و هنرمندان آن،به صورت فی البداهه به اجرای نمایش خود می پردازند ادامه داد:توجه به آموزش‌های شهروندی یک ضرورت اجتماعی است و لازم است متولیان فرهنگ از تمام ابزارهای تکنولوژی، علمی و هنری جهت تاثیرگذاری مطلوب در این حوزه ی مهم استفاده کنند.

 

سرپرست سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر ضمن بیان اینکه انسانها مجبورند همواره آموزش ببینند تا بتوانند با استفاده از روش های نوین از عهده حل معضلات مختص محیط های زندگی خود برآیند و با ارتقای فرهنگ شهروندی خود از زندگی لذت ببرند تصریح کرد:با گسترده تر شدن زندگی شهری ، معضلات شهری نیز افزایش می یابد که حل این مشکلات فقط از طریق آموزش امکان پذیر است و بدون نهادینه شدن آموزش شهروندی نمی توان به زندگی مسالمت آمیز در جوامع امیدوار بود،بنابراین با توجه به گسترش و تنوع وسایل و ابزارهای آموزشی باید از جدیدترین روش های موجود برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر استفاده کرد.

 

صفری زاده با تاکید براینکه آموزش فرهنگ شهروندی به منظور توسعه ی حس همنوع دوستی و هم زیستی مسالمت آمیز شهروندان از اولویت های اصلی سازمان فرهنگی،ورزشی و اجتماعی شهرداری بندر بوشهر است اظهار داشت: موضوعاتی چون تفکيک زباله هاي خشک و تر در مبدا،بازيافت و فوايد آن(بازيافت کاغذ، شيشه و پلاستيک)،مزاياي استفاده از وسايل حمل و نقل عمومي،رفتارهاي درست هنگام سوار شدن مانند رعايت حق تقدم، ارائه بليط،رعايت حال ديگران، سالمندان، مادران،حفظ فضاي سبز و پارک ها،پاکیزه نگه داشتن فضای پارک،عدم تخریب اموال عمومی و..از جمله مسائلی هستند که این سازمان تلاش می کند با استفاده از روش های مختلف علمی و بروز به شهروندان محترم بوشهری آموزش دهد.

 

وی گفت:هنرمندان بوشهری تا کنون در پارک جفره علیباش و خیابان لیان که جزو مکان های پرتردد بوشهر هستند به اجرای پرفورمنس های فرهنگ شهروندی از جمله موضوعات مرتبط با مدیریت پسماند با که یکی از مهم ترین مسائل شهری است پرداخته اند که با استقبال گسترده شهروندان بوشهری نیز همراه بوده است.

 

سرپرست سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بیان کرد:اجرای این گروه همچنان در مکان ها و محلات مختلف بوشهر با موضوعات متنوع دیگر ادامه خواهد داشت و امیدواریم با استفاده از این هنر نوین بتوانیم گام های موثری در آموزش مفاهیم فرهنگ شهروندی برداریم.

 

 

 

 

 

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.