تجهیزات بازی پارک جفره علیباش دارای مجوز استاندارد بوده و مشکل ایمنی ندارند

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت:تجهیزات بازی پارک جفره علیباش دارای مجوز استاندارد بوده و مشکل ایمنی ندارند.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت:تجهیزات بازی پارک جفره علیباش دارای مجوز استاندارد بوده و مشکل ایمنی ندارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،رسول رمضانی با بیان اینکه پارک یک هکتاری جفره علیباش یکی از پارک های استاندارد و خوب شهر بوشهر است افزود:این پارک با دارا بودن نورپردازی و روشنایی مناسب، تجهیزات ایمن اسباب بازی کودکان، وسایل ورزش خانواده و درختان و فضای سبز مناسب در کنار میدان انتظام،محیطی شاد و مفرح را ایجاد کرده که سهم بسزایی در پر کردن اوقات فراغت خانواده های بوشهری داشته و مورد استقبال گسترده ی شهروندان بوشهری قرار گرفته است.

وی بیان کرد:تمام تجهیزات بازی که در سراسر پارک های بوشهر نصب گردیده دارای مجوز استاندارد بوده و شهرداری بدون مجوز اداره استاندارد حق نصب هیچ وسیله بازی را ندارد.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر اظهار داشت:اخیرا بخشنامه ای از طرف اداره استاندارد بوشهر به شهرداری ابلاغ گردیده مبنی بر اینکه که تجهیزات بازی علاوه بر استاندارد ساخت باید استاندارد نصب را نیز دارا باشند.

رمضانی تصریح کرد:در همین راستا شرکتی که مجوز بازرسی نصب از سازمان ملی استاندارد کشور را دارا می باشد می بایست در هنگام نصب تجهیزات بازی حضور داشته باشد.

وی گفت:در هنگام احداث و راه اندازی تجهیزات بازی پارک جفره علیباش چنین شرکتی که دارای مجوز بازرسی نصب از سازمان استاندارد باشد در بوشهر وجود نداشت،بنابراین با هماهنگی اداره کل استاندارد بوشهر و با رعایت نکات دقیق ایمنی این تجهیزات نصب گردید به شرط اینکه پس از تاسیس شرکت مذکور،کلیه ی تجهیزات بازی سراسر پارک های بوشهر مورد بازرسی مجدد قرار گیرند.

این مقام مسئول در شهرداری بندر بوشهر تاکید کرد:تجهیزات بازی پارک جفره علیباش مشکل ایمنی نداشته و تا کنون نیز هیچ خطری برای شهروندان و کودکان بوشهری ایجاد نکرده است و شهرداری بوشهر در حال انجام مراحل قانونی تعهدات خود نسبت به اداره استاندارد بوده و پلمپ این پارک قبل از اعلام نظر شرکت بازرسی نصب، غیرقانونی بوده است.

معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر در پایان افزود:اگر چنین شرکتی در استان بوشهر تاسیس و با مجوز سازمان ملی استاندارد اقدام به بازرسی تجهیزات بازی پارک جفره علیباش کرده و موارد نقص ایمنی را مشاهده کرده می بایست موارد را به اطلاع شهرداری برساند که تا کنون چنین اقدامی صورت نگرفته است. بنابراین شهرداری بوشهر در راستای صیانت از حقوق شهروندان و نیاز خانواده های بوشهری به استفاده از این پارک پرتردد به خصوص در ایام تعطیلات تابستان با این اقدام مخالفت کرد.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.