شهردار بندر بوشهر خبر داد:

عمارت سهرابی ثبت تاریخی می شود+ عکس

شهردار بندر بوشهر از تلاش جهت ثبت تاریخی و تغییر کاربری عمارت سهرابی در راستای توسعه ی زیرساخت های گردشگری بوشهر خبر داد.

شهردار بندر بوشهر از تلاش جهت ثبت تاریخی و تغییر کاربری عمارت سهرابی در راستای توسعه ی زیرساخت های گردشگری بوشهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،  غلامعلی میگلی نژاد در حاشیه ی بازدید از عمارت تاریخی سهرابی در جمع خبرنگاران گفت:شهرداری بندر بوشهر آمادگی دارد تا در راستای توسعه ی زیرساخت های گردشگری بوشهر پس از ثبت تاریخی عمارت سهرابی ،با تغییر کاربری آن زمینه های لازم را جهت ایجاد جاذبه های گردشگری و توریستی در این مکان فراهم کند.

در این بازدید که مدیر کل سازمان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بوشهر، رئیس بنیاد بوشهر شناسی و تعدادی از مسئولین شهرداری نیز حضور داشتند شهردار بندر بوشهر بیان کرد:در راستای استفاده از پتانسیل های منحصربه فرد عمارت تاریخی سهرابی جهت رونق صنعت گردشگری بوشهر در گام نخست باید با موافقت سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری این عمارت ثبت آثار ملی گردد.

 

وی افزود:پس از ثبت تاریخی عمارت سهرابی شهرداری بندر بوشهر آمادگی کامل جهت همکاری با مالک برای ایجاد زمینه های لازم گردشگری و توریستی چون تبدیل به یک هتل سنتی و... را دارد.

 

رئیس بنیاد بوشهر شناسی نیز با اعلام اینکه عمارت سهرابی دارای قدمتی بیش از ۵۰ سال است گفت:این عمارت دارای درب و پنجره های هلالی قدیمی و گچ بری های زیبا و منحصر به فردی است که صحنه های داستان های حماسی شاهنامه را به زیبایی هر چه تمامتر به تصویر کشیده است.

 

دکتر عبدالکریم مشایخی اظهار داشت:عمارت سهرابی در ابتدا به خانواده برازجانی که یکی از فرهنگیان پیشکسوت بوشهری بوده است تعلق داشته و در سالهای بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به آقای سهرابی فروخته شده است و تا کنون نیز در مالکیت این خانواده می باشد.

گفتنی است :عمارت سهرابی در خیابان امام خمینی(سنگی ) بوشهر قرار دارد.

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.