تلاش شهرداری بندر بوشهر جهت افزایش درآمدهای پایدار

معاون مالی و اقتصادى شهرداری بندر بوشهر گفت: سیاست شهرداری بوشهر در چند سال اخیر این بوده که عوارض شهرداری را از حالت ناپایداری و تغییر خارج کرده و به یک ثبات برسانیم تا بتوانیم برنامه‌های عمرانی و توسعه شهر را تحقق دهیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،عبدالامیر قاسمی با بیان اینکه امروز دیگر در دنیا به شهرداری به عنوان پیمان‌کاری بزرگ که باید برخی از فعالیت‌های عمرانی و خدماتی شهر را انجام دهد، نگریسته نمی‌شود اظهار داشت:شهرداری اکنون موسسه‌ای مدنی و برخواسته از مردم است که وظیفه فعالیت به سمت توسعه پایدار شهری و توسعه انسانی را بر عهده دارد. به همین دلیل است که شهرداری‌ها باید در کنار فعالیت‌های سنتی و مرسوم خود به فعالیت‌های فرهنگی، اجتماعى  و زیست محیطی بپردازد.


معاون مالی و اقتصادی شهرداری بندر بوشهر با اعلام اینکه نیازهای مالی شهرداری ها عمدتا از منابعی چون عوارض و بهاي خدمات از شهروندان  تامين  می شود بیان داشت:با توجه به کثرت پروژه های بزرگ عمرانی چون احداث تقاطع غیر هم سطح،احداث هتل،پارکینگ طبقاتی،چرخ و فلک،توسعه ی فضای سبز شهری ،بهسازی مبلمان شهری،نهضت آسفالت سازی کوچه های خاکی ،بازگشایی گذرها و...این منابع محدود نمی توانند جوابگو بوده و نیاز به تامین منابع جدید درآمدی ضرورت دارد.

قاسمی با تاکید بر اینکه اجرای  لایحه ی مدیریت یکپارچه شهری نقش مهمی در استقلال و انضباط  مالی و به تبع آن خدمات شهری و عمرانی دارد تصریح کرد:چشم انداز شهرداری بندر بوشهر در راستای یکپارچه سازی فعالیت های خود شامل تدوین برنامه های کوتاه مدت،میان مدت و بلند مدت می باشد که این برنامه ها در امتداد اسناد ملی و محلی چون سند چشم انداز کشور، سیاست های کلی نظام، مصوبات شورای شهر، مصوبات شورای عالی و طرح جامع و تفصیلی شهر بوشهر در نظر گرفته شده است.

وی با اشاره به اینکه  برنامه های ما عمدتا باید به سمتی برود که زمینه مشارکت مردم و شهروندان فراهم شود و علاوه بر آن شهروندان به وظایف خود نیز عمل کنند خاطر نشان کرد:شهراری بندر بوشهر تمام تلاش خود را جهت ایجاد منابع پایدار درآمد از طریق منابعی چون جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی،کسب درآمد از حوزه های تجاری و مشارکت های مردمی می کند.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.