آموزش تفکیک از مبدا و کاهش تولید پسماند در مساجد برای شهروندان بوشهری/عکس

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح آموزشی تفکیک از مبداء در سطح مساجد این شهر خبر داد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر از اجرای طرح آموزشی تفکیک از مبداء در سطح مساجد این شهر خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، مسعود غلامزاده فرد در این ارتباط اظهار کرد: در راستای اجرای سیاست های سازمان مدیریت پسماند شهرداری بوشهر و به منظور فرهنگ سازی و ترغیب شهروندان به کاهش تولید پسماند و تفکیک از مبدا پسماند خشک  و تر، کارشناسان این سازمان همزمان با ماه مبارک رمضان با حضور در بین نماز گزاران مساجد سطح شهر به آموزش شهروندان بوشهری پرداختند.

 وی افزود:کارشناسان این سازمان، آموزش‌های لازم را در خصوص شیوه‌های کم‌حجم‌سازی پسماندها، تفکیک پسماند خشک از تر و نقش آن در حفظ منابع طبیعی و محیط زیست را به شهروندان ارائه می دهند.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه این طرح تا کنون در مساجد مناطق جنوبی به اجرا درآمده است اظهار داشت:کارشناسان سازمان همچنین بسته های آموزش شهروندی، اوقات شرعی ماه رمضان،پیام های اطلاع رسانی ،بروشور و کتاب های آموزشی در ارتباط با بازیافت و سایر اقلام فرهنگی نیز  را بین نمازگزاران توزیع می کنند.

 

غلامزاده فرد با اشاره به اهمیت تفکیک پسماند خشک از مبداء در حفظ منابع طبیعی، طبیعت و محیط زیست خاطرنشان کرد:مشارکت حداکثری شهروندان در امر مهم تفکیک زباله به عنوان اصلی ترین مولفه مورد توجه ویژه سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوده و شهروندان باید نگاهی عمیق تر به تولید و تفکیک زباله در خانه‌های خود داشته باشند.

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.