قطار توسعه ی شهری بوشهر به کوچه پس کوچه های شهر رسید

امروز هر شهروند منصفی بر این حجم آسفالت سازی کوچه های شهر بوشهر واقف است و می داند که شهرداری در این دو سه ساله اخیر چه تلاش مضاعفی در تحقق بخشیدن به خواسته های معطل و بر زمین مانده شهروندان بوشهری از خود بروز داده است .

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،کوچه های خاکی همواره یکی از معضلات زندگی شهریست . نابودی سلامت شهروندان در همین کوچه های خاکی رقم می خورد . گرفتاری های بسیار جماعت شهرنشین از همین کوچه های خاکی و غیر بهداشتی آغاز می شود و این گرفتاری ها، سرما و گرما را هم نمی شناسد .در زمستان با بارانی کوتاه به گل و لای تبدیل می شوند و سد راه اهالی کوچه می شوند و در تابستان نیز با هرم نفس گیر گرما خواستگاه بسیاری از میکروب ها و بیماری ها می شوند . 

حجم بالای اینگونه  کوچه ها در شهرها همواره مشکل مدیریت شهری بوده است. از یک سو عدم اعتبار کافی برای برون رفت شهرها از این کوچه ها و از سوی دیگر عدم همیاری شهروندان مستمند که معمولا در این گونه کوچه ها ساکن می باشند نتوانسته است آنگونه شرایط را برای آسفالت کردن این حجم از کوچه های خاکی  مهیا سازد . 

با همه این تفاصیل، این شهرداری ها هستند که باید نسبت به این معضل شهری احساس مسوولیت نمایند و با همراهی و همدلی شهروندان بر این مشکل موجود فائق آمده و راههای سلامتی و بهتر زندگی کردن شهروندان را در دستور کار خود قرار دهند.

خوشبختانه چند سالیست شهرداری بندر بوشهر با اهتمامی جدی توان و قدرت خود را در راه آسفالت کردن کوچه های خاکی شهر خصوصا کوچه های محلات جنوبی مصروف نموده است.این در حالی است که نهضت آسفالت سازی کوچه های خاکی سطح شهر بوشهر با حداقل ترین سهم همیاری توسط شهروندان بوشهری به انجام رسیده تا طعم توسعه ی شهری هر چه بیشتر به کام آنان گوارا گردد.

اینک این شهرداری بندر بوشهر است که باید با توجه به ضرورت عملیاتی کردن آنچه که مردم نهضت آسفالت سازی کوچه های خاکی می خوانندش کارنامه ای درخشان از عملگرایی و احساس مسوولیت خود به نمایش بگذارد .

امروز هر شهروند منصفی بر این حجم آسفالت سازی کوچه های شهر بوشهر واقف است و می داند که شهرداری در این دو سه ساله اخیر چه تلاش مضاعفی در تحقق بخشیدن به خواسته های معطل و بر زمین مانده شهروندان بوشهری از خود بروز داده است .

اگر نگاهی به آمارهای آسفالت سازی کوچه ها داشته باشید با سیر صعودی شگفت آوری روبرو می شوید که شاید باور کردن آن مشکل باشد .

شهرداری بوشهر در سال ۱۳۹۲ تنها توانسته است ۲۳ کوچه این شهر را آسفالت نماید و در سال ۱۳۹۳ هم این عدد را  به ۳۵ کوچه ارتقاء ببخشد . اما شگفت آور، آمار کوچه های آسفالت شده در سال ۱۳۹۴ است که از ۳۵ کوچه آسفالت شده به ۱۹۰ کوچه افزایش می یابد . عددی غیر قابل باور که نشان دهنده عزمی جدی و اراده ای راسخ در پاسخگویی به مطالبات شهروندان بوشهری و تحقق دغدغه ی شبانه روزی مدیریت شهری می باشد .

اما از سال ۱۳۹۴ پلی می زنیم و خود را به سال ۱۳۹۵ می رسانیم و می بینیم در این سال هم شهرداری بندر بوشهر با تلاش و عزمی جهادی ۲۰۳ کوچه را از خاکی بودن خارج و آنها را آسفالت کرده است  تا شهروندان را با نهضتی عظیم از خود باوری و خدمتگزاری مواجه سازد.

نهضتی همراه با اعتقاد جدی خدمت به شهروندانی که قرار است در این شهر زیبای ساحلی زندگی عزتمندی داشته باشند .

بی تردید سالیان سال نقش این تلاش مضاعف و این همت بلند مجموعه شهرداری در حافظه ی شهروندان شریف و فهیم و با فرهنگ بوشهری  باقی خواهد ماند.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.