معاون فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر :

آخرین روند اجرای پروژه ی تقاطع غیر همسطح میدان آزادی بوشهر/عکس

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر درباره ی آخرین وضعیت پروژه ی تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی خبر داد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر درباره ی آخرین وضعیت پروژه ی  تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،صدرالله حیدری با بیان اینکه شهرداری بوشهر به منظور بهبود وضعیت عبور و مرور در سطح شهر پروژه‌های متعددی را  در دست اجرا دارد گفت:تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر یکی از پروژه‌های مهم عمرانی شهر بوشهر است که اجرای آن سبب ایجاد تحولات اساسی در وضعیت عبور و مرور و ترافیک ورودی شهر بوشهر خواهد شد.

 

وی بیان کرد:این تقاطع به طول ۵۰۰ متر به اجرا درخواهد آمد که طول پل آن ۷۰  متر و استحکام آن در حالت عادی ۴۰ تن و در مواقع اضطراری حدود ۷۰ تن خواهد بود و با چهار رمپ که چهار مسیر برازجان به سمت میدان مطهری،میدان مطهری به سمت بهمني، بهمني به سمت تنگك و تنگك به سمت برازجان را پوشش خواهد داد .

 

حیدری ضمن بیان اینکه اين تقاطع داراي يك رمپ اصلي و يك مسير اصلي زير پل مي باشد تصریح کرد: اين تقاطع همچنین داراي چهار لوپ دور برگردان است که لوپ اول از بهمني به سمت باغ زهرا،لوپ دوم از سمت برازجان به سمت تنگك،لوپ سوم از بهمني به بوشهر و لوپ چهارم از برازجان به بوشهر را پوشش خواهد داد.

 

معاون فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر با اشاره به پیشرفت مطلوب اجرای این پروژه افزود: با توجه به وضعیت مقاومت خاک و سفره‌های زیرزمینی در میدان آزادی، پایه‌های تقاطع غیرهمسطح این میدان در عمق ۳۰ متری زمین بتن‌ریزی شده است.

 

false

 

وی بیان کرد:در حال حاضر در حدود ۵۰ درصد کار انجام گرفته که شامل احداث تعداد  ۷۰ شمع در قطرهای ۱/۲۰ و ۱/۵۰ است که به دلیل نامناسب بودن بستر، زیرسازی های لازم با نظارت های دقیق فنی انجام پذیرفت.

 

حیدری اضافه کرد:پس از اجرای فنداسیون ۱۶ پایه گرد و ۶ ستون نیلوفری(پایه میانی عرشه) نصب گردید.

 

معاون عمرانی شهرداری بندر بوشهر طول عرشه ی پل را ۷۰ متر اعلام کرد و اظهار داشت:هم اکنون عرشه ی شمالی اجرا و بتون ریزی شده و دو سوم عرشه ی جنوبی نیز بتون ریزی شده و یک سوم باقی مانده  هم آماده ی بتون ریزی است.

 

این مقام مسئول در شهرداری بندر بوشهر ادامه داد:با پیگیری های صورت گرفته و هماهنگی با نیروی محترم انتظامی استان هم اکنون راستگرد واقع در اراضی نیرو انتظامی در حال نقشه برداری است که بلافاصله پس از اتمام نقشه برداری شروع به کار خواهد شد.

 

حیدری برآورد اولیه ی پروژه ی تقاطع غیرهمسطح میدان آزادی بوشهر را ۱۳۸/۰۰۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال اعلام کرد و گفت:در این پروژه ی بزرگ ۹۰۰ تن آرماتوربندی و آهن آلات و بیش از ۴۰۰ هزار متر مربع آسفالت به کار خواهد رفت.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.