از استقرار غرفه های بازیافت تا آموزش چهره به چهره شهروندان/تصاویر

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت:این سازمان تمام تلاش خود را جهت افزایش بازیافت پسماندهای شهر بوشهر و فرهنگ سازی شهروندان انجام می دهد.

روزانه ۱۷۰ تن زباله در شهر بوشهر تولید می شود. دفن این حجم از زباله هر چند به صورت بهداشتی قطعا مخاطرات زیست محیطی را برای شهروندان به همراه دارد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،زباله‌ها نه فقط باعث تولید بیماری، تعفّن و زشتی مناظر شهری می‌شوند بلکه می‌توانند به وسیله آلوده کردن خاک، آب و هوا خسارات فراوانی را به بار آورند؛ به همان اندازه که ترکیبات زباله مختلف است، خطرات ناشی از مواد تشکیل‌دهنده آنها نیز می‌تواند متفاوت باشد.

 

مدیر عامل سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه دفن زباله سبب بروز مخاطرات زیست محیطی می‌شود گفت:در وهله اول شهروندان تا می‌توانند باید میزان زباله تولیدی خود را کاهش دهند و در گام بعدی تلاش کنند تا با جداسازی زباله‌های تر از خشک به بازیافت پسماند و بازگشت دوباره آن به چرخه‌ استفاده کمک کنند.

 

 

مسعود غلامزاده فرد با اینکه در حال حاضر ۶ غرفه ی بازیافت در شهر بوشهر غعال هستند اظهار داشت:این غرفه ها در سطح خیایانهای لیان غربی، جانبازان، باهنر، شهید عاشوری ،خیابان امامزاده و کنار میدان رفاه مستقر هستد که کار دریافت مواد بازیافتی شهروندان بوشهری را انجام می دهند.

 

غلامزاده فرد با اشاره به ساعت کاری غرفه های بازیافت در شهر بوشهر گفت: غرفه بازیافت در نوبت صبح از ساعت ۸ تا ۱۲ و در نوبت عصر ۱۶ تا ۱۸ خدمات خود را به شهروندان ارائه می دهند.

 

وی در ارتباط با محور فعالیت غرفه های بازیافت در شهر بوشهر گفت: غرفه های یاد شده با جمع آوری مواد بازیافتی مانند پلاستیک، شیشه، انواع فلزات از شهروندان هدایایی از قبیل مواد شوینده، دستمال کاغذی، کیسه زباله و سایر اقلام مشابه اهدا می کنند.

 

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر افزود: همچنین خودروهای این سازمان در سطح شهر اقدام به جمع آوری مواد بازیافتی می کنند و براساس آموزش های چهره به چهره ای که به شهروندان بوشهری ارائه شده و اعلام زمان بندی های صورت گرفته به درب منازل تمامی شهروندان بوشهری مراجعه و با تحویل پسماندهای بازیافتی کیسه های آبی رنگ ویژه بازیافت را به شهروندان اهدا می کنند.

 

وی یادآور شد: با تدابیر پیش بینی شده پسماندهای الکترونیکی در شهر بوشهر شامل قطعات تلفن همراه، باطری و لامپ نیز برای جمع آوری مواد بازیافتی خطرناک از شهر جمع آوری خواهند شد که در این زمینه نیز انتظار داریم شهروندان بوشهری یاری رسان سازمان مدیریت پسماند برای گسترش فرهنگ بازیافت باشند.

 

غلامزاده فرد از آمادگی سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر جهت استقرار سطل های ویژه ی بازیافت مواد خشک خبر داد و گفت:اداره جات،سازمان ها،مراکز آموزشی،خوابگاه های دانشجویی ،بانک ها و هر ارگانی که تمایل به اجرای طرح جداسازی کاغذ از زباله دارد می توانند درخواست خود را به سازمان پسماند تحویل داده تا پس از انجام کارشناسی لازم تعداد کارتن پلاست های لازم در اختیار آنان قرار گیرد.

 

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری بندر افزود: شهروندان بوشهری همچنین می توانند با تماس با شماره تلفن ۳۳۵۴۴۵۰۲ درخواست بازیافت داده تا با مراجعه حضوری درب منزل هم آموزش های لازم به آنان جهت انجام عملیات بازیافت داده شود و هم کد اشتراک دریافت کنند.

 

غلامزاده تاکید کرد: هم اکنون ۵ درصد از پسماندهای شهر بوشهر بازیافت می شود که افزایش این میزان بازیافت و آموزش و فرهنگ سازی شهروندان از اولویت های این سازمان است.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.