فرهنگسرای عالی آباد گامی جهت پیشگیری از آسیب های اجتماعی در محلات+عکس

سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بحث پیشگیری از آسیب ها را محله محور کرده و اقداماتی را نیز در این زمینه انجام داده است. این سازمان جهت پیشگیری از افزایش آسیب ها اقدام به احداث یک فرهنگسرا در محله عالی آباد کرده است.

عالی آباد،محله ای با بافت جمعیتی خاص در وسط شهر بوشهر.محله ای که طبق گفته ی کارشناسان اجتماعی جز یکی از آسیب پذیرترین محلات بوشهر محسوب می شود و زنگ خطر ناشی از این آسیب های اجتماعی حالا نه تنها در این محله به گوش می رسد که در دیگر محلات نیز آثارش را می توان دید.هشداری که اگر به موقع به آن توجه نشود آثار زیانبارش تا همیشه گریبانگیر خانواده های بسیاری را خواهد گرفت.در همین راستا سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بحث پیشگیری از آسیب ها را محله محور کرده و اقداماتی را نیز در این زمینه انجام داده است. این سازمان جهت پیشگیری از افزایش آسیب ها اقدام به احداث یک فرهنگسرا در محله عالی آباد کرده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه محله محوری کردن اقدامات پیشگیرانه از افزایش آسیب ها جلوگیری می کند گفت:بعضی از آسیب ‌های اجتماعی در برخی از محلات شیوع زیادی دارد و در پاره ای موارد تنها مختص به همان محله ی خاص است.بنابراین باید از ورود قشر نوجوان و جوان به سمت و سوی آسیب های اجتماعی موجود در این محلات جلوگیری کرد.

 

فاطمه صفری زاده بیان اینکه عوامل به وجودآورنده انحراف و کجروی در مناطق مختلف یکسان نیست و محلات از نظر نوع جرم، شدت و ضعف، تعداد، و نیز از نظر عوامل متفاوتند افزود:پس از شناسایی محله های آسیب پذیر در سطح شهر بوشهر و جهت جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی، موسسه فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر اقدام به احداث فرهنگسرای عالی آباد کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه احداث خانه های فرهنگ در محلات برای اعتلای فرهنگی و بینشی خانواده ها،جوانان،نوجوانان و حتی کودکان ضروری است تصریح کرد:بسیاری خانواده ها هزینه رفتن به کلاس های آموزشی ،ورزشی و تفریحی فرزندان خود را ندارند و به همین دلیل آنها اوقات فراغت خود به بطالت می گذرانند.به همین دلیل وجود فرهنگسراهای محله ای و تشکیل کلاس های رایگان و کم هزینه در آنها کمک شایانی به این خانواده ها می کند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر بیان کرد:در فرهنگسرای عالی باد کلاس های متنوع آموزشی،ورزشی و تفریحی برای گروه های سنی مختلف از کودکان تا بزرگسالان برگزار می شود که تاثیر بسیار مثبتی در اعتلای فرهنگ خانواده ها و نوع نگرش آنها نسبت مسائل خود و فرزندانشان داشته است.

 

صفری زاد خاطر نشان کرد:برگزاری رایگان و مداوم کارگاه های آموزشی سلامت و آسیب های اجتماعی در فرهنگسرای عالی آباد سبب تغییر نگرش خانواده ها نسبت به مسائل و مشکلات اجتماعی و همچنین سلامت جسمی و بهداشتی محیط زندگیشان گردیده است.

وی گفت: استفاده از کلاسهای آموزشی و ورزشی فرهنگسرای عالی آباد برای عموم آزاد است و شهروندان بوشهری می توانند ضمن اینکه فرزندانشان را در این کلاس ها شرکت می دهند خود نیز در کارگاه های مختلف آن شرکت کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر با بیان اینکه یکی از اهداف احداث این فرهنگسرا جلوگیری از افزایش آسیب های اجتماعی است خاطر نشان کرد:مشاورین خانواده در تمام طول هفته در این مکان حضور داشته و به صورت رایگان به خانواده ها در زمینه های مختلف مشاوره می دهند که حاصل تلاش آنها ایجاد فضایی بهتر و مطلوب تر در محیط خانه و به تبع آن در محله و اجتماع است.

 

صفری زاده ایجاد فضایی شاد و نشاط آور برای اهالی محله را یکی دیگر از اهداف این فرهنگسرا دانست و اظهار داشت:با برگزاری جشن های مختلف و برنامه های نشاط آور تلاش کرده ایم روحیه ی سرزندگی و شادی را به محله تزریق کنیم، چرا که افسردگی و ناامیدی یکی از اصلی ترین عوامل گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر و تفریحات مخرب است.

وی گفت با تعطیلی مدارس و آغاز اوقات فراغت دانش آموزان کلاس های متنوعی از جمله کلاس های کمک آموزشی ریاضی،ادبیات،زبان،قرآن،علوم ،کلاس های ورزشی در رشته های مختلف از جمله فوتبال،شطرنج،ژیمناستیک،یوگا و ...و همچنین کلاس های آموزشی هنری مانند نقاشی،طراحی،قصه نویسی،گلسازی و...برگزار می گردد.همچنین شهروندان بوشهری با عضویت در کتابخانه ی فرهنگسرای عالی آباد می توانند از کتاب های متنوع این مکان استفاده کنند.

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.