شهردار بندر بوشهر در جمع خانواده شهدا خبر داد:

بازسازی و مفروش کردن گلزار شهدا به همراه نصب سیستم گرمایشی و سرمایشی برای اولین بار در کشور در بوشهر+عکس

شهردار بندر بوشهر به همراه جمعی از مسئولین شهرداری از روند بازسازی گلزار شهدای بوشهر بازدید کرده و با برخی از خانواده های معظم شهدا دیدار کرد.

شهردار بندر بوشهر به همراه جمعی از مسئولین شهرداری از روند بازسازی گلزار شهدای بوشهر بازدید کرده و با برخی از خانواده های معظم شهدا دیدار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،شهردار بندر بوشهر در این دیدار ضمن تشکر از رئیس بنیاد شهید استان بوشهر جهت فراهم کردن این نشست گفت:ما همه به عنوان یک خانواده هستیم که اکنون و در این برهه ی حساس رسالتی زینب گونه جهت ادامه ی رسالت شهدای عزیزمان داریم و امیدوارم بتوانیم رضایت ایشان را به دست آوریم.

 

غلامعلی میگلی نژاد با بیان اینکه عده ای از ما  انتقاد می کنند که چرا اینقدر برای شهدا هزینه می کنیم افزود:ما هر چه داریم از برکت وجود شهداست.بنده معتقدم جایگاه شهدای نظام جمهوری اسلامی ایران کمتر از شهدای صدر اسلام نیست.خداوند از خیل عظیم رزمندگانی که در جبهه های حق علیه باطل شرکت کرده بودند تنها عده ای که به معرفت رسیده بودند را گلچین کرده به نحوی که آنها به مقام "عند ربهم یرزقون" رسیده اند و نزد خداوند روزی طلب می کنند.

 

وی ضمن اعلام اینکه باید از زندگی شهدا عبرت بگیریم و به وظیفه ی خود عمل کنیم تا به عزت برسیم بیان کرد:وقتی معتقدیم که شهدای ما چیزی از شهدای صدر اسلام کم ندارند و به رژیم آل سعود خرده می گیریم که چرا جایگاه مناسبی برای ائمه ی معصومین و اصحاب مخلص رسول الله فراهم نکرده است ،باید خودمان نهایت تلاشمان را به کار گیریم تا جایگاه مناسبی که شایسته ی مقام شهدا و خانواده های معظم ایشان است فراهم کنیم.

 

میگلی نژاد با بیان اینکه شهرداری بندر بوشهر قصد دارد حداقل هایی را برای شهدا انجام دهد تصریح کرد:ساخت دو گلدسته و یک گنبد به همراه ایجاد فضایی مناسب به گونه ای که تمام گلزار شهدا فرش خواهد گردید تا دیگر کسی با کفش به حریم شهدا وارد نشود، از جمله ی اهداف این طرح است که برای نخستین بار در کشور توسط شهرداری بوشهر اجرا می شود.

 

شهردار بندر بوشهر گفت:در این مجموعه سیستم های گرمایشی و سرمایشی نصب خواهد شد تا خانواده های شهدا در گرمای بالای  ۴۰ درجه و رطوبت بیش از ۸۰ درصدی هوای بوشهر مجبور نباشند شرایط بدی را تحمل کرده و مدت کوتاهی بر مزار شهید بزرگوارشان بمانند،بلکه با بهره برداری از این طرح آنها در فضایی مناسب و استاندارد به قرائت قرآن و دعا و راز و نیاز خواهند پرداخت.

 

وی افزود:در محل مدیریت این مجموعه بخش استفتائات،اتاق استراحت، محل خدام و هر آنچه که در حرم ائمه ی معصومین است در نظر گرفته شده تا هر فردی که لیاقت خدمتگزاری به شهدا را دارد بتواند حضور پیدا کند و به زوار شهدا خدمت رسانی کند.

 

میگلی نژاد گفت:با توجه به تکمیل ظرفیت آرامستان بهشت صادق و آماده سازی آرامستان جدید نباید اجازه دهیم گلزار شهدا متروک شده و از رونق بیفتد.شهرداری بندر بوشهر تمام تلاش خود را انجام خواهد تا به وظیفه ی خود در قبال خانواده ی معظم شهدا عمل کند.

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.