نگاه ویژه شهرداری بوشهر به مناطق جنوبی/ایجاد تحولات اساسی با اجرای پروژه های جدید

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری بندر بوشهر از ایجاد تحولات اساسی در مناطق جنوبی شهر بوشهر با اجرای پروژه های جدید شهرداری خبر داد.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری بندر بوشهر از ایجاد تحولات اساسی در مناطق جنوبی شهر بوشهر با اجرای پروژه های جدید شهرداری خبر داد.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،محمد دمشقی با اعلام این خبر گفت:مناطق جنوبی بوشهر به دلیل توسعه ی نامتوازن و دوری از مرکز شهر نسبت به مناطق شمالی دارای مشکلات و معضلات بیشتری است که حل این مشکلات نگاه ویژه ی شهرداری بوشهر به این مناطق را می طلبد.

  وی با تاکید بر اینکه ایجاد نشاط اجتماعی باعث رضایت از زندگی و همچنین سلامت روانی و اجتماعی افراد می شود افزود:داشتن احساس محرومیت،عدم انسجام بافت شهری، سرانه پایین فضای فرهنگی، فضای سبز و ورزشی و مشکلات اقتصادی از جمله مهمترین عواملی هستند که موجب کاهش نشاط در شهر می شوند.

  معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری بندر بوشهر با اشاره به اینکه جهت ایجاد توسعه در مناطق جنوبی نیاز به ایجاد زیرساخت های شهری وجود دارد به گونه ای که  نه تنها نیاز ساکنین را برآورده کنند، بلکه فضای عمومی مورد نیاز را نیز تأمین نماید،اظهار داشت: بنابراین درصورتی که پیاده‌رو و مسیرهای ممتد دوچرخه‌ سواری، محل عبور عابر پیاده، و میادین و پارک‌های قابل دسترس و راحت وجود داشته باشند، ساکنین به استفاده فعالانه‌تر از فضاهای عمومی تشویق می‌شوند و از نتایج مثبت این تحرک در زندگی خود سود خواهند برد.

  محمد دمشقی با اشاره به اینکه فضای سبز شهری خصوصاً پارکهای شهری دارای نقش اجتماعی، اقتصادی و اکولوژیکی هستند،تصریح کرد:یکی از اولویت های شهرداری بوشهر جهت توسعه ی مناطق جنوبی افزایش سرانه ی سبز این مناطق بوده که با وجود کمبود فضا تلاش شده نهایت استفاده از فضاهای موجود صورت گیرد.

  وی با اعلام اینکه سرانه فضای سبز در نواحی جنوبی نزدیک به ۴.۳۲ متر مربع است گفت: جهت ایجاد توسعه عدالت اجتماعی و همسان سازی با نواحی شمالی شهر (منطقه ۱) این عدد باید به ۸ متر مربع افزایش یابد که در این راستا با اختصاص ۳ هکتار از اراضی باغ بهزاد جهت ایجاد پارک شهری، کمک شایانی به افزایش سرانه ی سبز محلات جنوبی خواهد شد.

 معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری بندر بوشهر همچنین از ایجاد فضای سبز در حاشیه ی پیاده رو بلوار شهید یاسینی خبر داد و افزود:با ایجاد این پیاده رو ضمن افزایش سرانه ی فضای سبز محلات جنوبی،محیطی مناسب جهت پیاده روی و ورزش ساکنین محلات مذکور نیز فراهم شده است.

 دمشقی از اجرای یک پروژه ی خلاقانه ی دیگر که باعث ایجاد نشاط و زیبایی و جذب گردشگر در مناطق جنوبی می شود هم خبر داد و گفت:بر اساس این طرح قسمتی از بافت تاریخی بوشهر و عمارت های مشهور شهر را با همان شکل و مصالح اما در اندازه ای کوچکتر از حد واقعی در پارک شغاب بازسازی خواهیم کرد که به دلیل تازگی و جذابیت طرح سبب جذب شهروندان و گردشگران به این قسمت خواهد شد.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.