رونمایی از المان خوان سوم رستم در ساحل توسط شهرداری بندر بوشهر

شهرداری بندر بوشهر قصد دارد همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از المان خوان سوم رستم رونمایی کند.

شهرداری بندر بوشهر قصد دارد همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی از المان خوان سوم رستم رونمایی کند.

  به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر گفت: شهرداری بوشهر در حالی سال ۹۵ را به پایان رساند و آماده ی استقبال از مهمانان نوروزی شد که با اجرای پروژه های عمرانی و شهری توانسته بود تحولات اساسی را در همه ی حوزه ها از جمله ساحل سازی،مبلمان شهری،اصلاح معابر،افزایش سرانه ی فضای سبز و ...ایجاد کند.

  عبدالرسول رمضانی بیان داشت:شهرداری بندر بوشهر در ایام تعطیلات نوروز با انجام تدابیر ویژه از جمله استفاده از نیروهای پلیس انظباط شهری توانست محیطی آرام را در نوار ساحلی ایجاد کند که ضمن استفاده ی مهمانان نوروزی از ساحل زیبای خلیج فارس،شهروندان بوشهری نیز توانستند از ساحل و ویژه برنامه های نوروزی شهرداری لذت ببرند.

  وی با اشاره به وقوع تند باد و باران شدید در پنجم فروردین ماه در بوشهر افزود:با اعلام هشدار سازمان هواشناسی کلیه ی مناطق و سازمان های شهرداری به حالت آماده باش درآمده و با تلاشی مثال زدنی مانع بروز خسارات جانی و مالی به مهمانان نوروزی شده و با هماهنگی سایر دستگاه ها از جمله آموزش و پرورش و دانشگاه خلیج فارس مهمانان نوروزی مستقر در کمپ شغاب و ساحل را به مکان های امنی که توسط این دستگاه ها آماده شده بود انتقال دادیم.

  معاون اجرایی و خدمات شهری شهرداری بندر بوشهر ضمن تشکر از تمامی پرسنل شهرداری از پاکبانان و پارکبانان زحمتکش گرفته تا تمامی سازمان ها از جمله سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی،آتشنشانی،پسماند،شهرداری های مناطق و سایر دست اندرکاران مجموعه ی بزرگ شهرداری بوشهر اظهار داشت:خوشبختانه با هماهنگی تمامی دستگاه ها و با وجود شرایط بد جوی و استقبال بالای مهمانان نوروزی از بندر بوشهر توانستیم با انجام برنامه های شاد و متنوع از جمله جشن های شبانه،تورهای بوشهر گردی،بازارچه های سنتی و ...ضمن تامین امنیت مسافران،محیطی شاد و زیبا را هم برای شهروندان و هم گردشگران ایجاد کنیم.

  رمضانی با اعلام اینکه بلافاصله بعد از اتمام تعطیلات نوروز، شهرداری بوشهر پروژه های عمرانی خود را جهت داشتن بوشهری آباد و زیبا از سر گرفته است تصریح کرد:بازسازی پارک پرندگان و نصب المان خوان سوم رستم در نوار ساحلی از جمله طرح هایی است که به زودی به بهره برداری خواهند رسید.

  وی گفت:همزمان با ۲۵ اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت استاد بزرگ بي بديل حماسه سرای ایران حکیم ابوالقاسم فردوسی که از مفاخر نامدار آسمان شعر و ادب ایران است،المان خوان سوم رستم توسط شهرداری بندر بوشهر رونمایی خواهد شد.

  رمضانی با بیان اینکه این المان برگرفته از اثر زیبای هنرمند و مینیاتوریست بزرگ ایران استاد فرشچیان است اضافه کرد:امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم در آینده مراسم شاهنامه خوانی که یکی از سنت های پسندیده ی بوشهری است را در همین مکان برگزار کنیم.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.