در جشنواره چهره ی برتر صنعت ساختمان کشور مطرح شد:

شهردار بوشهر:شهرداران در اجرای سبک ایرانی -اسلامی سلیقه ای عمل می کنند

شهردار بوشهر گفت:بسیاری از شهرداری ها یک نوع سبک معماری را تحت عنوان سبک ایرانی اسلامی در منظر شهری به کار می گیرند که هیچکدام مد نظر مقام معظم رهبری نیست.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر،غلامعلی میگلی نژاد در جشنواره چهره ی برتر صنعت ساختمان کشور با اشاره به اینکه هیچگونه دستورالعملی در اجرای سبک معماری اسلامی-ایرانی در سیمای شهر ابلاغ نشده است اظهار داشت:پیاده سازی الگوی ایرانی-اسلامی در معماری شهری منوط به ابلاغ یک دستورالعمل واحد از سوی وزارت کشور به شهرداری هاست که تا کنون استراتژی رسیدن به این هدف تعیین نشده است.

وی افزود:بسیاری از شهرداری ها با توجه به سلیقه ی خود،یک نوع سبک معماری را تحت عنوان سبک ایرانی-اسلامی در منظر شهری به کار می گیرند که هیچکدام از آنها نتیجه ی مطلوبی را که مد نظر مقام معظم رهبری باشد را ندارد.

شهردار بوشهر تصریح کرد:لازمه ی اجرای یک سبک واحد از الگوی معماری ایرانی-اسلامی احصاء مولفه های ویژه توسط کارشناسان و متخصصان اهل فن است تا شهرداری ها بتوانند در آن مسیر حرکت کنند.

وی در پایان با اشاره به انتخابات چهارمین جشنواره چهره ی سال صنعت ساختمان کشور خاطر نشان کرد:معیارها و ملاک های چهره ی برتر صنعت ساختمان باید فارغ از مجموعه مولفه های واحد و متناسب با اقلیم هر شهر در نظر گرفته شود.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.