شهردار منطقه یک در برنامه رادیویی پژواک اعلام کرد:

هر گونه استفاده از معابر عمومی مانند پیاده رو تخلف محسوب می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، رضا محبی در برنامه رادیویی پژواک سیمای مرکز بوشهر بیان کرد: هر گونه استفاده از معابر عمومی مانند پیاده رو تخلف محسوب می شود و کسبه باید ازانجام این کار خودداری کنند.

شهردار منطقه یک اضافه کرد: هم اکنون در سطح شهر بوشهر برخی از کسبه از جمله میوه فروشان مبادرت به این کار می کنند که امیدوارم برای رعایت حقوق شهروندان معابر عمومی را برای فعالیت خود اشغال نکنند.

وی ادامه داد: با وجود جمع آوری اجناس متخلفان باز هم شاهد اشغال فضای عمومی توسط کسبه هستیم و امیدواریم اصناف و اتحادیه های صنفی همراهی بیشتری با شهرداری داشته باشند.

وی ادامه داد: برخی از کسبه و شهروندان نیز از پارک خودروها در مقابل واحد تجاری و منزل خود ممانعت می کنند که این نیز تخلف است و پارک خودرو تا زمانی که برای ورود و خروج آنها مشکلی ایجاد نکند بدون مانع است.

شهردار منطقه یک در ارتباط با رمپ های ایجاد شده توسط بنگاه های معاملاتی خودور و واحدهای تعویض روغنی گفت: رمپ ها و پله های موجود در مسیر شهروندان در حال جمع آوری از سطح شهر است و در نوسازی پیاده روها نیز با تدابیر پیش بینی شده رمپ های ایجاد شده برای تسهیل در عبور و مرور شهروندان بطور کلی جمع آوری می شوند.

محبی یادآور شد: برخی از واحدها که برای فعالیت خود ناچار به استفاده از رمپ هستند نیز باید اقدام به استفاده از رمپ های موقت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در ارتباط با فعالیت های ساخت و ساز نیز شهروندان برای تجهیز کارگاه خود تنها قادر به استفاده از یک سوم فضای خیابان و پیاده رو هستند.

محبی در ارتباط با اشغال فضای پیاده روها بوسیله میز و نیمکت های برخی از کسبه نیز گفت: چنین اقدامی با صدور مجوز انجام می شود و تا وقتی که تردد شهروندان را دچار مشکل نکند بلامانع خواهد بود و در معابری که ترددها بصورت گسترده باشد میز و نیمکت های یاد شده باید بطور حتمی میز و نیمکت سیار و با قابلیت جابه جایی باشد.

محبی در ارتباط با اختلاف سطح موجود بین پیاده رو و خیابان جمهوری اسلامی شهر بوشهر گفت: نوسازی این خیابان در اولویت شهرداری بوشهر برای سال آینده است و با انجام ساماندهی و نوسازی مشکل یاد شده برطرف می شود.

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.