گفتگوی رادیویی رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری بندر بوشهر در برنامه پژواک

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، معاون توسعه منابع انسانی و رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری در گفتگوی رادیویی برنامه پژواک با بیان این مطلب که بر اساس ماده ۹ قانون نوسازی و عمران شهری طرح ممیزی انجام می گیرد افزود: با اجرای این طرح ما قصد داریم در آینده ای نزدیک خدمات شهرداری را به درون منازل شهروندان ببریم تا شهروندان نیاز نداشته باشند برای هر کار جزئی به شهرداری مراجعه نمایند و می توانند نیاز خود را به صورت الکترونیکی از طریق کد نوسازی الکترونیکی جدید درخواست و خدمات دریافت کنند.

ایمان چارکی بیان نمود: قانون شهرداری را مکلف کرده هر ۵ سال یک بار طرح ممیزی املاک را اجرا نماید و هدف اصلی از اجرای این طرح در راستای تحقق شهرداری و شهر الکترونیک می باشد.

رئیس ستاد ممیزی املاک شهردای عنوان کرد: ممیزین شهرداری با مراجعه به کلیه املاک سطح شهر با کاربری های مسکونی، تجاری، اداری بازدید می نمایند و اطلاعات جمع آوری شده را در سامانه  الکترونیکی شهرداری ثبت می نمایند و یک کد نوسازی برای هر ملک صادر می شود، این کد برای هر  ملکی منحصر به فرد است و کلیه مالکین پس از دریافت این کد می توانند خدمات مورد نیاز خود را از طریق سامانه های تعریف شده دریافت کنند و شهروندان از این خدمات بهرمند خواهند شد.

چارکی اشاره کرد: یکی از خواسته های مردم شهر بوشهر در اجرای ممیزی املاک نصب پلاک آبی بوده و شهرداری این طرح را اجرا خواهد کرد، نصب پلاک آبی یا پلاک آدرس دهی درب منازل در سطح شهر نصب خواهد شد و پس از آن شهروندان در خصوص آدرس دهی مشکل نخواهند داشت.

وی عنوان نمود: در این طرح اطلاعات هر ملک به روز خواهد شد و مالک از اطلاعات وضعیت مالکی خود طبق طرح تفصیلی و طرح جامع و ضوابط شهرسازی اطلاعات کامل به دست خواهد آورد.

رئیس ستاد ممیزی املاک شهرداری بندر بوشهر از شهروندان درخواست نمود: با مأمورین ممیزین املاک همکاری کرده و اطلاعات مورد نیاز در اختیار آنها قرار دهند (سند مالکیت،اجاره نامه، پروانه ساخت، پایانکار، شناسنامه و کارت ملی، قبوض برق،تلفن ،گاز و آب و برای املاک تجاری علاوه بر موارد فوق جواز کسب ضروری است، انشاء الله که با همکاری شهروندان محترم بتوانیم در تحقق شهرداری الکترونیک و ارائه خدمات به موقع و مطلوب گام برداریم .

وی با شاره به اینکه این طرح از شهریور ماه سال جاری آغاز شده ولی به دلیل هم زمانی با طرح نفوس مسکن بصورت موقت این طرح متوقف و مجدداً آغاز گردید بیان نمود:  اجرای این طرح یک سال به طول می انجامد و از دیگر مزایای این طرح  این است که هیچ وجهی از شهروندان دریافت نمی شود، مالکی که به شهرداری مراجعه می کند نیاز است که از ملکش کارشناسی صورت بگیرد و  هزینه ای پرداخت نماید و این فرصتی است برای شهروندان که نیاز به پرداخت هزینه ندارند و این کارشناسی به صورت رایگان انجام می گردد.

وی در پایان تأکید کرد: مأموران ممیزی املاک با لباس فرم و کارت شناسایی عکس دار ممهور به مهر شهرداری بندر بوشهر می باشند.

 

 

شهروندان گرامی می توانند جهت هرگونه سئوال با شماره  ۳۳۳۲۹۲۰۳  تماس حاصل نمایند.

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.