سرپرست سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر خبر داد:

شور و حماسه حسيني در قالب المان های عاشورايي در سطح شهر به تصویر کشیده شد+تصاویر

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر، سرپرست سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بیان نمود: بوشهر در راستای گسترش شور و حماسه حسيني در ایام محرم ، قالب های حجمی از المان های عاشورايي در سطح بندر بوشهر به تصویر کشیده شد.

فاطمه صفری زاده اعلام نمود : موتيف هاي عاشورا و المان های مورد استفاده از جمله موضوعات بسيار مهمي است كه هنرمندان شيعي در طول تاريخ جلوه هايي از پيام و مفاهيم آن را در قالب هاي نمادين همچون نقش و حجم با درايت تمام در آثار هنري خويش متجلي كرده اند.

وی اضافه کرد: از همين رو گروه گسترش هنرهاي شهري به مدت يكسال عزم خود را بر تحقق اين امر جزم کرد تا بتواند شور و حماسه حسيني را در قالب المانهاي عاشورايي به تراوش و ظهور رسانده و با همكاري سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر در ايام سوگواري سيد و سالار شهيدان ، شهر بوشهر را تبديل به نگارخانه اي به وسعت يك شهر نمايد.

سرپرست سازمان فرهنگی و تفریحی شهرداری بندر بوشهر عنوان کرد: در کنار همکاری و مشارکت در برنامه های فرهنگی، ارزشی و اعتقادی با هیات ها ، تکایا و مساجد ، المان هایی با موضوع عاشورا و بازسازی واقعه کربلا در سطح شهر نصب کرده ایم که حائز اهمیت است.

وی با اشاره به نصب المان های عاشورایی ویژه ایام محرم ، در میادین انتظام ،شهرداری و بهشت صادق بوشهر توسط سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر یادآور شد : این برای نخستین بار است که از این مجسمه های حجمی در عاشورای بوشهر استفاده می گردد که تمام سعی و تلاش ما ، استفاده از این هنر برای انتقال پیام عاشورا است.

صفری زاده با اشاره به همکاری سازمان متبوعش در راه اندازی چای خانه ها و موکب هایی برای پذیرایی از مردم عزادار حسینی در بوشهر گفت: با وجود درخواست های فراوان مردمی برای راه اندازی این مراکز با مشارکت سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری بندر بوشهر ، سعی کردیم به همه این درخواست ها جواب مثبت بدهیم و در برپایی چایی خانه ها و موکب ها نهایت تلاش و همکاری به خرج داده شود .

وی ساخت و نصب المان های حجمی مختلف، برای زنده نگاه داشتن یاد و خاطره حادثه عظیم کربلا را مهم ارزیابی کرد و افزود: با استفاده از طراحی های و جانمایی مناسب برای نصب این المان ها در محل های قابل مشاهده، شاهد استقبال خوب مردم در جهت ترویج فرهنگ عاشورایی هستیم.

 

برچسب ها: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.