کاروان قرآنی حامل سلام ویژه مقام معظم رهبری به بوشهر رسید

قاری بین المللی ایران و جهان اسلام با شهردار بندر بوشهر دیدار کرد +تصاویر

در این دیدار که در فضایی صمیمی در دفتر غلامعلی میگلی نژاد شهردار بندربوشهر انجام پذیرفت و اعضای کاروان قرآنی شمیم وحی حضور داشتند، استاد حامد شاکرنژاد قاری بین المللی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، در نهایت زیبایی و فصاحت به این جلسه شور و حال دیگری بخشید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بوشهر ، در این دیدار که در فضایی صمیمی در دفتر غلامعلی میگلی نژاد شهردار بندربوشهر انجام پذیرفت و اعضای کاروان قرآنی شمیم وحی حضور داشتند، استاد حامد شاکرنژاد قاری بین المللی با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید، در نهایت زیبایی و فصاحت به این جلسه شور و حال دیگری بخشید.

در این جلسه شهردار بوشهر ضمن خوشامد به این قاری ممتاز و تقدیر از تلاوتهای کم نظیرشان در جلسات مختلف داخل و خارج از کشور ، به تشریح علاقمندیها و اعتقادات مردم شهر و استان بوشهر به قرآن و معارف دینی و اهل بیت (ع) پرداخت و اظهار داشت : اعتقادات مذهبی و معنوی در بوشهر به شکل پررنگی در زندگی مردم حضور دارد .

میگلی نژاد با اشاره به ایام ماه مبارک رمضان و حضور مردم در مساجد جهت نماز اول وقت در هنگام افطار اظهار داشت : به محض اينكه اذان اقامه مي شود، شهروندان بوشهری طبق سنت دیرینه و  اعتقاد قلبی شان، قبل از اينكه روزه شان را باز كنند سيل مردم قبل از اذان به سمت مساجد سرازیر مي شود و حتماً نمازشان را اول وقت مي خوانند .

شهردار بوشهر با اشاره به سنت مقابله قران در مساجد بوشهر در ماه مبارک رمضان افزود: در هر مسجد و حسينيه ، مردم این دیار خود را مکلف می دانند که هر شب يك جزء قرآن ختم مي شود.

غلامعلی میگلی نژاد  با اشاره به این فرمایش حضرت امام خمینی(ره) که" در عزاداریها سنت را زنده نگه دارید " بیان داشت: سبك عزاداري بوشهر يك سبك سنتی ، بی نظیر و  تاریخی است که میزان ارادت مردم را به اهل بیت عصمت و طهارت نشان می دهد.  

شهردار مرکز استان  با تاکید بر اینکه اقداماتی همچون حرکت کاروان شمیم وحی در کشور می تواند هم در جهت اشاعه افکار دینی و هم رفع مشکلات اقشار مختلف شهروندان  نقش بسزایی داشته باشد افزود:

نکته مهم در کاروان شمیمی وحی، این است که در کنار حضور این قاری ممتاز و تلاوت های نورانی آقای شاکرنژاد در مناطق مختلف کشور، اعضای این کاروان به مشکلات افراد بی بضاعت و یا زندانیان جرایم غیر عمد نیز رسیدگی کنند که این مطلب ارزشمندی است.

در این دیدار استاد اعضای کاروان شمیم وحی با بیان وظایف و ماموریتهای خود تاکید کردند:  قاری ممتاز  این کاروان حامل سلام ویژه مقام معظم رهبری به اهالی شهرهای مختلف کشور می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین مهرورز با بیان این مطلب که با حضور استاد حامد شاکرنژاد قاری بین المللی در قالب این کاروان به مناطق مختلف کشور سرمی زنیم و  به دیدار خانواده محترم شهدای حرم، اهل تسنن و مناطق کم برخورد می رویم.

حجت الاسلام و المسلمین مهرورز با اشاره به این مطلب که در این دیدارها ضمن تلاوت قرآن توسط استاد شاکرنژاد، مشکلات افراد کم بضاعت و زندانیان جرایم غیر عمد نیز شناسایی و تا جایی که ممکن است برطرف می شود.

وی افزود : دلگرمی ما در این کاروان استقبال بالای مخاطبین و همچنین رسیدگی به مشکلات افراد مختلف است که باعث شده برکات این حرکت روز به روز برای ما مشخص تر شده و ما در ادامه مسیر دلگرمتر شویم.

گفتنی است اعضای کاروان شمیم وحی در بدو ورود در شهر بوشهر، به زیارت گلزار شهدای این شهر رفته و بعد ازآن با نماینده ولی فقیه و امام جمعه بوشهردیدار و گفتگو داشته اند .

این کاروان بعد از جلسه دیدار با شهردار مرکز استان ، به جزیره شیف ، گناوه و خورموج سفر می کنند.

 

 

 

 

 

 

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.