کلنگ آغاز به کار هشت پروژه عمرانی در شهر بوشهر به زمین زده شد +تصاویر

این پروژه ها در دو حوزه پیاده رو سازی و دفع آبهای سطحی به اجرا در می آیند و مناطق جنوبی در آن سهم قابل توجهی دارند.

شهردار بوشهر در مراسم کلنگ زنی هشت پروژه عمرانی  با اشاره به اقدامات شهرداری  اعلام کرد:

بیش از بیست هزار متر مربع پیاده رو در سه راه گمرک تا چهار راه شیلات و  در محلات ریشهر، جلالی و شغاب و خیابان یاسینی اجرا خواهدشد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بندر بوشهر ، در این مراسم که با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و چهره های فرهنگی و ماندگار شهر برگزار شد ،غلامعلی میگلی نژاد  با تشریح اهمیت  کانال دفعی آبهای سطحی مجاور مسجد دوانی ها  افزود :

آبهای سطحی خيابان انقلاب ، ليان شرقي، ليان غربي ، خيابان حافظ و خيابان نادر در كانال هاي  خيابان شهدا وارد می شد كه اين كانالها جوابگوي خروجي آب نبود.

وی ادامه داد :  با بهسازی اخیری که در خيابان ليان شرقي صورت گرفت،  آب هاي سطحي خيابان انقلاب ، ليان شرقي و ليان غربي به پروژه كانال دفعي مجاور مسجد  دواني ها انتقال پيدا مي كند و از اين نقطه به دريا هدايت مي شود .

 

 

وی همچنین  به احداث ۳۴۰ متر کانال سرپوشیده در خیابان جمهوری اشاره کرد و آن را فاز دوم تکمیل پروژه احداث کانال فرمانداری عنوان کرد.

میگلی نژاد با تاکید بر برنامه شهرداری بوشهر برای بهبود وضعیت محلات جنوبی بندر بوشهر تصریح کرد :

در خیابان شهید یاسینی در محله سبز آباد بیش از ۸۶۰ متر فضای سبز ، ۴۰۰ متر کانال دفع آبهای سطحی و ۶۹۵۰ متر موزاییک فرش به اجرا در خواهد آمد.

وی افزود : همچنین جهت کنترل آبگرفتگی شدید در کوچه استخر نیروی دریایی در فضل بارندگی  ۹۵۰ متر مربع کانال احداث می شود که تاثیر  مطلوب آن را در زمستان سالجاری مشاهده خواهیم کرد.

شهردار بوشهر با برشمردن برنامه شهرداری برای سایر محلات جنوبی  اظهار داشت :

در کوی ریشهر بیش از ۵ هزار متر پیاده روسازی و ۵۶۰ متر اجرای کانال انجام می شود .

وی همچنین از اجرای بیش از ۲۰۰۰ متر پیاده رو سازی در محلات شغاب، جلالی  خبر داد و افزود : برای کنترل آبگرفتگی و هدایت آبهای سطحی این محلات نیز جدول و کانیو احداث خواهدشد.

میگلی نژاد با اشاره به زمان اتمام این پروژه ها اظهار داشت :انتظار داریم که این پروژه ها ظرف مدت سه ماه به پایان برسد.

 

سالجاری تحولات مهمی در توسعه شهری بوشهر رخ خواهد داد

در بودجه سالجاری، دوهزار میلیارد تومان پروژه تعریف کرده ایم که در صورت تحقق بودجه شاهد تحولات مهمی در شهر خواهیم بود.

شهردار بوشهر با اشاره به اینکه توسعه بوشهر يك توسعه متوازن و در همه بخشها خواهد بود اظهار داشت :  در بخشهاي فضاي سبز ، آسفالت ، پياده رو سازي ، مبلمان شهري برای حرکت شهر برنامه تعریف کرده ایم .

میگلی نژاد با بیان این مطلب که پروژه های امروز تاثیر بسزایی در بهبود وضعیت مناطق مختلف شهری خواهند داشت افزود : در سال ۹۵ اكثر این  پروژه ها با كيفيت بالا و كمترين زمان ممكن به بهره برداري برسد.

پروژه های شاخص شهرداری بوشهر در  سال ۹۵ 

شهردار بوشهر با اشاره به پروژه نصب چرخ و فلک بزرگ شهر بوشهر خبر داد : ظرف مدت ۲ الي ۳ ماه آينده چرخ فلك به مرحله بهر برداري مي رسد.

وی با تاکید بر اجرای پروژه  فانوس دریایی به عنوان المان اصلی شهر افزود : نيت مان اين است كه فانوس دریایی بوشهر تا پايان سال به بهره برداري برسد.

میگلی نژاد با اشاره به پروژه  ميدان غدير  در ورودی شهر اظهار داشت : این میدان در حال حاضر  يك چهره نازيبايي به شهر داده است  که با توجه به طراحی که بر روی المان این میدان شده است  ، امیدواریم که تا يك ماه آينده اقدامات عمرانی و اجرایی احداث آن را بتوانیم آغاز كنيم.

شهردار مرکز استان به وضعیت پلاژ آقايان شهر بوشهر اشاره کرده و اظهار داشت :

امكانات مناسبی  تا دو هفته آینده در پلاژ آقایان به اجرا درخواهد آمد که می تواند باعث رضايتمندي  كودكان ، جوانان و بزرگسالان شهر بوشهر شود.

میگلی نژاد درباره این مطلب که برای انتقال لوله آبهای سطحی نزدیک پلاژ با شرکت آب و فاضلاب صحبت شده است افزود: بحث انتقال لوله آب سطحي شركت آب و فاضلاب از این نقطه به مکان ديگر در دستور کار است . امیدواریم بتوانیم   نگراني شهروندان درباره بهداشت ساحل را  بر طرف کنیم.

 

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.