میگلی نژاد شهردار بوشهر در نشست ملی بازآفرینی پایدار با حضور وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

نیروگاه اتمی جهت اجرای طرح تفضیلی همکاری کند/ معوقات بافت فرسوده به شهرداری پرداخت شود/شهرسازی به وظایف نظارتی خود در اراضی آزاد شده عمل کند/ راه آهن بوشهر شیراز جهت ترانزیت کالا و خدمات به مرکز ضرورت بسیار دارد.

وی افزود : با وجود اینکه حدود ۱۲ سال هم حریم نیروگاه اتمی به ۵ کیلومتر تقلیل یافته باز هم نیروگاه جهت توسعه محلات آن منطقه همکاری نکرده و خدماتی ارایه نمی کند.از نیروگاه اتمی می خواهیم که جهت اجرای طرح تفضیلی حریم نیروگاه با شهرداری همکاری نماید.

دولت معوقات خود را به شهرداری بوشهر در حوزه تخفیف بافت فرسوده بپردازد

به گزارش روابط عمومی شهرداری بوشهر، غلامعلی میگلی نژاد شهردار بندر بوشهر، با شرکت در پانزدهمين نشست ستاد ملي بازآفريني پايدار که با حضور وزیر راه شهرسازی ،دکتر آخوندی و سایر مدیران و مسولین استان بوشهر و سایر وزارتخانه ها برگزار شد با بیان این مطلب، اظهار داشت :

با وجود اینکه در سال گذشته در بافت فرسوده، شهرداری حدود ۵ میلیارد تومان تخفیف بافت فرسوده را اعمال نمود و بر اساس قوانین و مقرارت دولت موظف بود در تبادل اعمال معافیت شهرداری ها ، هزینه های مربوطه را به شهرداری بوشهر پرداخت نماید  اما هیچ گونه وجهی از سوی دولت به شهرداری پرداخت نشده است.

نیروگاه اتمی با شهرداری جهت اجرای طرح تفضیلی همکاری کند

غلامعلی میگلی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود درباره حریم نیروگاه که در حضور معاون سازمان انرژی مطرح گردید اظهارداشت: در حدود ۴۰سال حریم نیروگاه اتمی بوشهر ۱۰کیلومتر بود که این باعث جلوگیری از توسعه و ارائه خدمات مطلوب در آن محدوده شد .

شهردار بوشهر در این باره افزود : شهرسازی در این حریم ۵ تا ۱۰ کیلومتر  هنوز براساس ضوابط مراکز ایمنی هسته ای کشور می باشد و هنوز  حساسیت ایمنی هسته ای پابرجا هست در حالی که شهر بوشهر در این مناطق دارای طرح تفضیلی مصوب است و باید جهت توسعه این مناطق این طرح اجرا شود.

وی افزود : با وجود اینکه حدود ۱۲ سال هم  حریم نیروگاه  اتمی به ۵ کیلومتر تقلیل یافته باز هم نیروگاه جهت توسعه محلات آن منطقه همکاری نکرده و خدماتی ارایه نمی کند.

شهردار بندر بوشهر ادامه داد:از نیروگاه اتمی می خواهیم که جهت اجرای  طرح تفضیلی حریم نیروگاه با شهرداری همکاری نماید.

اراضی مسکن وشهرسازی نیاز به نظارت اجرایی دارد

در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آزاد سازی ۵۳۰هکتار اراضی در شرق بوشهر توسط راه و شهرسازی و واگذاری به افراد حقیقی و حقوقی افزود : این اراضی هنوز آماده سازی نشده است و اگر خود راه و شهر سازی عملیات آماده سازی و نظارت بر روی آنها را اجرایی نکند، ما شاهد وقوع تجربه تلخ مناطق جنوبی شهر و بی نظمی و هرج و مرج در ساخت و ساز در حال انجام آن مناطق خواهیم بود.

میگلی نژاد تاکید کرد :  با توجه به اینکه راه و شهرسازی متولی طرحهای توسعه شهری است باید در شهرسازی شهر مهمی چون بوشهر دخالت کرده و کمک کنند تا این بندر ساخته شود  و بعد شهرداری به عنوان نگهدارنده وارد عرصه شود .

وی افزود: در حال حاضر همه منتظر هستند تا شهرداری با این بودجه محدود خود شهرسازی نیز بکند که این امکان پذیر نیست.

نیاز به برنامه ریزی جهت وضعیت اراضی نیروهای نظامی 

شهردار بوشهر با اشاره به برنامه ریزی که درباره آینده پادگان های نظامی و انتظامی در شهر بوشهر شده است اظهار داشت: در حال حاضر با توجه به برنامه نیروی دریایی جهت خروج و تخلیه بوشهر ، درخواست می شود که از ابتدای این اقدام، برنامه ریزی صورت بگیرد تا با توجه به ساخت و ساز هایی که در  این محدوده خواهیم داشت شهر دچار مشکل نشود .

اجرای خط را آهن شیراز تا بوشهر ضروری است

شهردار بندر بوشهر در خصوص خط راه آهن که در حال حاضر تا شیراز احداث شده است  افزود : این خط راه آهن که تا شیراز اجرا شده است و  فقط جهت جابجایی مسافرین کاربرد دارد  هیچگونه بازده و توجیه مالی و اقتصادی برای وزراتخانه ندارد.

 وی در ادامه با تاکید بر این مطلب که این خط راه آهن باید تا بوشهر ادامه یابد افزود : تاکید ما این است که این خط راه آهن به بندر بوشهر وصل شود تا با توجه به حجم زیاد کالا و خدمات در این بندر ،راه آهن بوشهر شیراز اجرایی گردد

شهردار مرکز استان تاکید کرد:  از شما می خواهیم که برای این خط راه آهن بودجه لازم تخصیص داده شود تا علاوه بر مراودات تجاری بین جنوب و مرکز به توسعه اقتصادی شهرهای در مسیر کمک جدی صورت گیرد.

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.