شهردار بوشهر در مراسم پیاده روی بافت فرهنگی تاریخی اعلام کرد:

جهت نشان دادن زیبایی های بافت ،پوسته بیرونی بناهای تاریخی چهار محل مرمت و نوسازی می شود +تصاویر

شهردار بوشهر بر هماهنگی میان ادارات برق و آب و مخابرات و گاز جهت بهبود وضعیت بافت تاریخی تاکید کرد.

 

شهردار بوشهر با حضور در مراسم پیاده روی در بافت فرهنگی،تاریخی که به مناسبت روز جهانی پیاده روی در بافت برگزار شد ، با اشاره به  اجرای پروژه بهسازی خیابان لیان شرقی و غربی در سال گذشته  اظهار داشت: به زودی پروژه نوسازی پوسته بیرونی بافت و بناهای تاریخی را آغاز خواهیم کرد و با احیای و زیباسازی بافت ، مالکینی که بافت را رها کرده اند تشویق به بازگشت و زندگی در بافت  می شوند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری بوشهر،غلامعلی میگلی نژاد که در محل پارک روبروی مسجد کوفه واقع در محله بهبانی در کنار سایر شرکت کنندگان در این پیاده روی حضور داشت ، با بیان  این مطلب که سنگفرش معابر و کوچه های بافت در دستور کار قرار گرفته است  افزود:  برای بهبود وضعیت بافت و اینکه پس از پروژه های شهرداری به این اقدامات آسیب نرسد  به همکاری ادارات برق و آب و مخابرات و گاز نیاز داریم تا برنامه های خود را به ما اعلام کنند .

وی با اشاره به ضرورت بهسازی شبکه فاضلاب و برق در بافت افزود: شبکه برق در بافت باید از این وضعیت فعلی بیرون آمده و  چه بهتر که زیرزمینی شود .

وی ادامه داد: همچنین وضعیت شبکه فاضلاب بافت نیز نیاز به برنامه جدی دارد که مسئولین مربوطه باید در این رابطه تصمیمات اجرایی بگیرند.

شهردار بوشهر با اشاره به معافیت منازل واقع در بافت از پرداخت عوارض صدور پروانه مسکونی اظهار داشت: شهرداری تلاش خود را  برای احیای بافت و تشویق شهروندان برای زندگی در  این محلات با صدور معافیت صد در صدر کسب پروانه طبق مصوبه شورای شهر آغاز کرده است.

 

شهردار مرکز استان با بیان این مطلب که شهرداری برنامه های مهمی برای توسعه متوازن شهر در سال ۹۵ دارد اظهار داشت : سال ۹۵ پروژه های خوبی را خصوصا در بافت فرهنگی و محلات هفتگانه جنوب شهر تعریف کرده ایم و تغییرات وسیعی در این مناطق ایجاد خواهد شد.

میگلی نژاد با بیان این مطلب که  شهرداری نهادی درآمد هزینه است و طبق قانون باید تمام هزینه های خود را  تامین کند  اظهار داشت : با  اشاره به رکودی که در این چندسال در حوزه اقتصادی وجود دارد ، از اعتبارات دولتی به شهرداری بودجه ای اختصاص داده نشده و ما با برنامه توسعه محوری که داریم با کاهش درآمدی شدیدی مواجه هستیم.

وی افزود : نگاه ما این است که با راهکارهای درآمدزا عقب افتادگی ها را جبران کنیم و طبق مصوبه شورای اسلامی شهر بیش از ۲۰۰میلیارد تومان برای سالجاری بودجه پیش بینی شده است  و اگر این بودجه به کمک شهروندان محقق شود ،تغییرات عمده ای در سطح شهر ایجاد می شود.

 

 

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.