توضيح در باره نصب پلاك الكترونيكي بر روي درختان سطح شهر بوشهر

طرح پلاك گذاري درختان توسط شهرداري با واكنش هاي مختلف شهروندان در سطح شهر همراه شد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري بندر بوشهر، پس از اقدام سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري بندر بوشهر جهت اجراي طرح پلاك كوبي درختان شهر ديدگاهها و اقدامات مختلفي توسط شهروندان و اقشار مختلف مردم در اين باره صورت گرفته است.

اخيراً سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري بمنظور هويت بخشي و ايجاد شناسنامه جهت درختان سطح شهر اقدام به نصب پلاكهاي الكترونيكي بر روي تنه درختان نموده است. اغلب شهروندان از اين اقدام سازمان پاركهاي شهرداري استقبال كردند و با توجه به اهميت درختان براي شهري مثل بوشهر شناسنامه دارشدن درختان را امري مهم و ضروري اعلام كردند و از اين اقدام شهرداري قدرداني نمودند. از سوي ديگر طرح و شكل اين پلاكهاي الكترونيكي كه شباهت به چشمي دوربين هاي مدار بسته دارد تعدادي از شهروندان را به اين اشتباه انداخته كه بر روي تنه درختان خيابانها و معابر دوربين هاي مدار بسته جهت عبور و مرور خودروها و مراكز خريد نصب شده است. بر اين اساس طي روزهاي اخير تعدادي از اين پلاكها از روي درختان شبانه كنده شده و يا بر روي شيشه اين شيء الكترونيك بوسيله ابزارهاي مختلفي مثل آدامس و دستمال كاغذي پوشانده شده است.

شهرداري بوشهر اين توضيح به شهروندان را ضروري مي داند كه اين تراشه هاي الكترونيكي صرفاً جهت شناسنامه دار كردن درختان كهنسال و قديمي و ارزشمند شهر بوشهر بكار گرفته شده است و هيچگونه كاربردي مبني بر كنترل و يا رصد محيط اطراف ندارد ، بنابراين از شهروندان فهيم و گرانقدر و كسبه محترم درخواست مي شود كه با كارشناسان فضاي سبز اين شهرداري كه در حال اجراي اين طرح مي باشند همكاري هميشگي خود را مبذول بفرمايند تا از هر گونه اختلال در اجراي اين طرح جلوگيري شده و همچنين از هدر رفتن بودجه اين طرح كه از محل عوارض شهروندان اين شهر مي باشد جلو گيري صورت بگيرد.

گفتني است اين پلاكهاي الكترونيك حاوي اطلاعاتي از جمله سن گياه، ارتفاع گياه، محيط مورد كاشت ، نام خيابان و محله و كوچه و زمان نمونه برداري آن درخت و همچنين ساير موارد به خوبي و بصورت علمي ثبت و ضبط مي نمايد.

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.