شهردار بوشهر با کلنگ زنی پروژه پیاده روسازی خیابان شهید عاشوری:

مشکل آبگیر بودن خیابان شهید عاشوری بوشهر رفع می شود

شهردار مركز استان در آيين آغاز به كار اين پروژه گفت: متناسب با انتظارات مردم بوشهر و جايگاه فرهنگي و تاريخي اين شهر پياده روها و معابر خيابان شهيد عاشوري اصلاح و نوسازي مي شود.

به گزارش روابط عمومي شهرداري بندر بوشهر، شهردار مركز استان در خيابان شهيد عاشوري شهر بوشهر كلنگ آغاز به كار يك پروژه زيربنايي را به زمين زد.

شهردار مركز استان در آيين آغاز به كار اين پروژه گفت: متناسب با انتظارات مردم بوشهر و جايگاه فرهنگي و تاريخي اين شهر پياده روها و معابر خيابان شهيد عاشوري اصلاح و نوسازي مي شود.

غلامعلي ميگلي نژاد افزود: از جمله كارهاي بزرگي كه در اين پروژه انجام مي شود رفع مشكل آبگير بودن خيابان عاشوري است كه با اجراي اين پروژه زيربنايي و مهم شهري اين مشكل براي هميشه برطرف مي شود.

وي در ادامه خاطرنشان كرد: مسير آب سطحي اين خيابان كه همزمان با بارندگي رخ مي داد با تقسيم در دو خيابان فرعي خيبر و نفتي به سمت دريا هدايت مي شود.

شهردار ميگلي نژاد تصريح كرد: پيمانكار اين پروژه مهم شهري مي بايست دقت و سرعت انجام كار را به همراه كيفيت بالاي مصالح مورد نياز و اجراي مهندسي و دقيق ببيند.

وي در ادامه افزود: با توجه به مبلغ بالاي قرارداد اين پروژه شهرداري قول مي دهد كه اعتبار انجام اين كار را در متمم بودجه سال جاري لحاظ كند.

در اين پروژه كانال دفع آبهاي سطحي با استفاده از بتن مسلح سرپوشيده اجرا شده و كف معابر و پياده روهاي اين خيابان نيز با موزاييك بتني فرش مي شود.

اين پروژه كه توسط دفتر فني معاونت عمراني طراحي شده و توسط معاونت فني و عمراني شهرداري بندر بوشهر نظارت مي شود به مساحت ۱۲۳۰۰ متر مربع پياده رو و ۵۳۰۰ متر كانيو و سنگ جدول در دو طرف خيابان و بيش از ۳۴۰۰ متر كانال بتني از محل اعتبارات داخلي شهرداري بندر بوشهر اجرا مي شود.

از ديگر اقدامات شهرداري در اين پروژه اقدام به تهيه انواع پل هاي فلزي مي باشد. در اين بخش از كار نيز حدود ۹ هزار كيلوگرم آهن در ساخت پل مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نوسازي معابر و خيابان هاي اصلي شهر بوشهر علاوه بر ايجاد منظري زيبا در سطح شهر بوشهر نقش زيادي در ايمن سازي عبور و مرور شهروندان ايفا خواهد نمود. به همين منظور شهرداري بندر بوشهر اقدام به پياده روهاي خيابان عاشوري را نوسازي نموده و كانال دفع آبهاي سطحي اين خيابان نيز اصلاح خواهد نمود.

 

 

 

 

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.