پیام غلامعلی میگلی نژاد شهردار بندر بوشهر به مناسبت روز خبرنگار

به رسانه ها به عنوان همراهانی بیدار، منصف و آگاه می نگریم

شهردار مرکز استان بوشهر به مناسبت روز خبرنگار پیامی را صادر کرد

بسمه تعالی

اقتضای جان چو ای دل آگهی است/ هرکه آگه تر بود جانش قوی است

 

بوشهر امروز ما از همان آغاز طلوع خورشید شکوفایی و ظهورش به عنوان دروازه اقتصاد و توسعه ایران ، در کنار خود همیشه خبرنگاران را حاضر و فداکار دید که اگر تلاش و نبوغ آنان نبود، بیشک تصویری راستین از آن شکوه غرور انگیز برای ما امروزیان باقی نمی ماند.

بندر بوشهر که با وجود مطبوعاتی چون «مظفری» و «طلوع» از اولین افقهای شکوهمندانه طلوع روزنامه نگاری و خبرنگاری در  تاریخ مطبوعات ایران زمین بوده است، امروزه نیز که به یمن و برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی در آفاق جهان، نامی بلند یافته است در کنار خود این یاوران کهن و دلسوز را که بیرق« آگاهی بخشی» بر دوش دارند در کنار دارد.

در این  برهه از زمان که با ظهور عصر فناوریهای پیشرفته اطلاعاتی ، نقش رسانه ها و بویژه خبرنگاران بومی در تاثیرگذاری و رقم آفرینی حوادث و رویدادها دوچندان شده است، فرصت مغتنمی برای خبرنگاران این دیار، این یاوران همیشگی شهر بوشهر مهیا گشته است تا بار دیگر در کنار خادمین خود در مدیریت شهری ، با همراهی و همدلی ، زمینه های بروز و معرفی ظرفیتهای بوشهر را در عرصه ملی و بین المللی به نگارش درآورند. خبرنگاران نقش  مهمی در معرفی چهره ای موثر، زیبا و جذاب از شهر بوشهر در عرصه ملی و بین المللی دارند.

بی دلیل نیست که امروزه شهروندان فرهیخته و آگاه بندر بوشهر قدردان زحمات و تلاشهای شبانه روزی  خبرنگاران  بوده اند چرا که به خوبی تاثیر آگاهی بخشی این قشر خدوم و ایثارگر را در جهت  پیشرفت و شکوفایی و معرفی شهر بوشهر دیده و حس کرده اند.

خرسندیم که با حضور روزنامه نگاران و همراهی این بزرگواران با مدیریت شهری، فرهنگ شهروندی و شهرنشینی رشدی شتاب انگیز یافته است .

تلاش کرده ایم که در برنامه ریزی پیشرفت وشکوفایی شهرداری بندر بوشهر ، رسانه ها جایگاهی مهم و رفیع داشته باشند . امروزه ما به رسانه ها به عنوان همراهانی بیدار، منصف و آگاه می نگریم و بر روی نقدهای منصفانه و رهنمودهای خبرنگاران خستگی ناپذیر در امور مدیریت شهری بوشهر نگاهی ویژه داریم.

برآنیم که خبرنگاران ارجمند با هوشیاری، تیز بینی و انصاف همه امور شهری را رصد می کنند و ما را از نقدها، گزارشها و اخبار درخشانشان برای بهبود اموربندر بوشهر که جایگاهی بس رفیع تر از امروز باید داشته باشد، بهره مند  می سازند.

با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و ایثارگران عرصه رسانه، روز خبرنگار را به کلیه تلاشگران این عرصه، تبریک عرض کرده و سرافرازی روزافزون جامعه خبری شهر بوشهر را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

غلامعلی میگلی نژاد

شهردار بندر بوشهر

نوشته های مرتبط: 
پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.