در راستای قول شهردار بوشهر جهت حفظ و احیای بافت فرهنگی و تاریخی بوشهر :

آغاز پروژه سنگفرش كوچه ها و معابر اطراف مسجد بهبهاني

مشاور عمرانی شهردار در توضیح این پروژه با اشاره به تاکید شهردار بوشهر غلامعلی میگلی نژاد جهت حفظ و احیای بافت فرهنگی و تاریخی شهر بوشهر تصریح کرد : به دستور شهردار محترم این سنگفرش به مساحت وسعت ۱۹۰۰ متر مربع اجرا خواهد شد.

صبح امروز كلنگ سنگفرش كوچه ها و معابر اطراف مسجد بهبهاني به دست مديركل اداره ميراث فرهنگي و گردشگري استان بوشهر به زمين خورد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري بندر بوشهر ، در اين مراسم که با حضور اعضای شورای شهر، شهردار مرکز استان ، معاون فرماندار و اهالی رسانه و فرهنگ برگزار گردید اجراي سنگفرش معابر و كوچه هاي اطراف اين مسجد قديمي شهر بوشهر از محل اعتبارات داخلي شهرداري بندر بوشهر آغاز شد.

مشاور عمرانی شهردار در توضیح این پروژه با اشاره به تاکید شهردار بوشهر غلامعلی میگلی نژاد جهت حفظ و احیای بافت فرهنگی و تاریخی شهر بوشهر تصریح کرد : به دستور شهردار محترم این سنگفرش به مساحت  وسعت ۱۹۰۰ متر مربع اجرا خواهد شد.

حیدری ضمن تاكيد بر اجراي متناسب مصالح  اين پروژه با بافت تاريخي شهر بوشهر گفت: با توجه به اينكه در بافت تاريخي شهر بوشهر از سنگ هاي كيوبيك گرانيت استفاده مي شده است و اين مصالح مورد تاييد اداره كل ميراث فرهنگي است در اين پروژه نيز از همين سنگ ها استفاده خواهد شد.

حيدري در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به اهميت احياء بافت تاريخي بندر بوشهر گفت: بدون ترديد احيا و زنده كردن بافت قديم بوشهر علاوه بر اينكه رونق و توسعه شهر بوشهر را در ابعاد مختلف در پي دارد موجب ايجاد انگيزه در شهروندان براي سكونت در بافت قديم مي شود.

مشاور شهردار بندر بوشهر در امور عمراني در پايان سخنان خود تاكيد كرد: جذب گردشگران ملي و بين المللي در شهر بوشهر تنها از گذر احياء بافت تاريخي اين شهر و توسعه ساحل سازي ميسر مي شود. به همين دليل اگر مي خواهيم شهري پر جاذبه داشته باشيم بايد با كمك هم سعي در احياء بافت تاريخي بوشهر داشته باشيم

در پايان اين مراسم فروزاني مديركل اداره ميراث فرهنگي و گردشگري استان بعد از بوسيدن قرآن كريم، كلنگ آغاز به كار اين پروژه را به زمين زد.

 

پنجره: 

دیدگاه جدیدی بگذارید

CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.